Wiadomości branżowe

Pechowy początek sezonu dla Oleksowicza

Zawodnicy zespołu Castrol Q-Service pechowo zakończyli udział w 2 Rajdzie Magurskim.  

Zawodnicy zespołu Castrol Q-Service pechowo zakończyli udział w 2 Rajdzie Magurskim.

 

Rajd Magurski był pierwszą tegoroczną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po pierwszym etapie warszawski duet zajmował trzynastą pozycję. Niestety na trzecim odcinku drugiego dnia ich Subaru Impreza padła ofiarą śnieżnej pułapki, z której nie można było się uwolnić.
Załoga Castrol Q-Service na trasach Rajdu Magurskiego
 
 
Maciej Oleksowicz:
"Wszystko zdarzyło się na blisko dwa kilometry przed metą odcinka nr 6, gdzie był dość stromy zjazd. Na dohamowaniu do lewego zakrętu, zamiast trzeciego biegu wszedł mi piąty. Tym samym zabrakło siły hamowania silnikiem i "wystrzeliliśmy" w śnieżną bandę.
Subaru załogi Oleksowicz / Obrębowski
 
 
Podobne problemy z biegami miałem już wcześniej, ale nie skończyło się to w taki sposób. Niestety specyfika tego rajdu jest taka, że większa część trasy jest nie dostępna dla kibiców z powodu braku dojazdu. W związku z tym tam gdzie wypadliśmy nie było dosłownie nikogo, kto mógłby nam pomóc w wydostaniu się z tej pułapki. PóĽniej okazało się, że jazda byłaby i tak niemożliwa, bo uszkodzeniu uległa skrzynia biegów. Tak czy inaczej, nie dane nam było dotrzeć do mety rajdu. Szkoda, bo to wspaniały rajd w rewelacyjnymi odcinkami o nigdzie niespotykanych długich zakrętach. Mam nadzieję, że podczas kolejnego rajdu szczęście bardziej się do nas uśmiechnie."
...jeszcze na OS-ie rajdu
A to już wiesz?  Castrol Magnatec Professional

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy