Motory Skutery

Prawo jazdy na motor

Prawo jazdy na motor to kategoria A. Od ilu lat można już mieć prawo jazdy na motor? Otóż w tymże nowym roku 2011 jest kilka ciekawych zmian w tym zakresie a wiele z nich już zostało wprowadzonych w 2010 roku.

Prawo jazdy kategorii B1, można było zrobić w wieku 16 lat. Oczywiście, kurs robi się w szkole nauki jazdy. Nowością jest wprowadzenie nowych kategorii.

Prawo jazdy na motor jest zwłaszcza pod lupą. Ma to podnieść bezpieczeństwo na drogach. Zwłaszcza, ze po motor sięgają coraz młodsi. Sprzyja to wypadkom drogowym – młodzi, jeszcze dzieci, jeżdżą szybko, nie myśląc o innych. Często przyczyna ich śmierci na drogach czy śmierci postronnych osób, jest głupota i brawura tych młodych kierowców. Na motor nie powinna wsiadać ani osoba niedojrzała, ani niezrównoważona.

Prawo jazdy na motor ma być możliwe dopiero po ukończeniu 24 roku życia – chodzi o kategorię A. jedyny skrót do prawa jazdy, jest taki, że będzie można zrobić kategorię A2 mając 18 lat, następnie prawo jazdy normalne. Czym jest kategoria A? Dotyczy motocykli do 35 kW, czyli około 45 koni mechanicznych. Do kategorii A2 będą też zaliczone pojazdy trzykołowe, mocniejsze od tych z 20 km, ale za to kierowca je prowadzący musi mieć powyżej 21 lat.

Jaka jest cena prawa jazdy na motor? Zwykle waha się w granicach od 700 zł do 1 tys. złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć badania lekarskie, za które płaci się średnio od 50 zł do 100 zł.
mks

hastagi na stronie:

#prawo jazdy na motor #prawo jazdy na motor 2011 #testy na motor #testy na motor 2011 #prawojazdy na motor 2011 #prawo jazdy motor 2011 #test na motor #testy na prawo jazdy kat a 2011 #testy na motocykl #prawo jazdy na motocykl 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy