Poradnik

stawy narażone są na przewianie

Rowerzyści – chrońcie stawy Wiosna to idealny czas, by wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu. Ścieżki rowerowe pełne są już miłośników jednośladów,

Rowerzyści – chrońcie stawy

Wiosna to idealny czas, by wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu. Ścieżki rowerowe pełne są już miłośników jednośladów, szusujących po swoich ulubionych trasach. Fani dwóch kółek powinni jednak pamiętać, że nawet w ciepły, słoneczny dzień ich stawy narażone są na przewianie. Jest na to sposób – jedne z najlepszych w Polsce ocieplaczy firmy IL-TEX.

Kultura fizyczna staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. I bardzo dobrze! Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu pozytywnie wpływa na układ krwionośny i oddechowy, poprawia pracę serca, zwiększa wydolność mięśni, pozwala się odstresować i patrzeć na życie z większym optymizmem. W ferworze fizycznej aktywności nie powinniśmy jednak zapominać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Dotyczy to zwłaszcza rowerzystów narażonych na wypadki drogowe i wystawionych na działanie naszej nieprzewidywalnej, polskiej pogody. Kask, ochraniacze, nieprzemakalne obuwie, “oddychająca” odzież, kurtka chroniąca przed wiatrem to tylko połowa sukcesu. Niewielu rowerzystów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona stawów kolanowych – najbardziej ze wszystkich części ciała narażonych na przewianie. A jak tu jeździć, gdy kolana “nie działają”?

Wychłodzenie stawów nie od razu skutkuje stanem zapalnym – bóle mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie, nawet po kilku latach. Zaniedbanie profilaktyki często skutkuje powstaniem stanów zwyrodnieniowych i reumatyzmu. Brzmi poważnie? Tak, a na dodatek wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Dlatego warto pomyśleć o swoim zdrowiu, zanim narazimy je na szwank. Najlepszym sposobem na ochronę stawów kolanowych są ocieplacze. Na polskim rynku wysokiej klasy, profesjonalne pasy ocieplające dla sportowców produkuje firma IL-TEX.

Są one wykonane z wysokogatunkowej wełny owiec rasy meryno

hastagi na stronie:

#zawiany bark #przewiany bark #przewiane kolana #przewiane stawy #przewianie kolana #przewiane kolana rower #przewiane kolano objawy #przewianie stawów #przewiane kolana objawy #co robic po przewianiu kolan

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy