Motory Poradnik

Nowa kategoria AM

Od roku 2010 jest wiele zmian w zakresie prawa jazdy, jednak wiele z nich dotyczy właśnie jazdy motorami, skuterami itp. taka sytuacja podyktowana jest bardzo złą sytuacja na drodze, na której ginie wiele młodych osób prowadzących pojazdy. Jest bardzo dużo postronnych ofiar, pieszych, czy prowadzących inny pojazd, w który uderzył mody kierowca.

Nową kategorię AM można zrobić już w wieku 16 lat . Takie prawo jazdy umożliwia prowadzenie pojazdów trzykołowych, które nie jadą szybciej niż 45 km/h. Do tej grupy zaliczane się również motory, bez bocznego wózka, też o podobnej mocy, jadące nie więcej niż 45 km na godzinę. Na nowe prawo jazdy ma obowiązywać zarówno egzamin egzamin teoretyczny oraz praktyczny.

Istnieją też plany, aby ten rodzaj prawa jazdy wprowadzić w Polsce już od czternastego roku życia. Jednak pomysł nie jest najlepszy, ponieważ w kraju,w którym dorośli jeżdżą tak nieostrożnie i bez jakiejkolwiek kultury jazdy, nie jest raczej możliwe, aby uchronić dzieci, jako uczestników ruchu drogowego, przed wypadkami.

Prawo jazdy kategorii B1 pozostaje nie zmienione. Można je robić i zdawać egzamin mając ukończone 16 lat. Prawo jazdy kategorii C będzie można zrobić dopiero po ukończeniu dwudziestu jeden lat. Ile ma być ważny dokument prawa jazdy? Dokument prawa jazdy jazdy kat A,B,AM w Unii Europejskiej ma być ważne 10 lat. Polska może wydłużyć jego ważność do lat 15. Prawo jazdy kategorii wyższych, czyli CD, należy wymieniać co lat 5.
mks

hastagi na stronie:

#kategoria am 2011 #kategoria am cena #prawo jazdy kat a od ilu lat #egzamin na motor 2011 #prawo jazdy AM cena #od ilu lat kat a 2011 #prawo jazdy kat am 2011 #Kategoria am ile kosztuje #egzamin kat a 2011 #quady trzykołowe

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy