Wiadomości branżowe

MOTO GP: Melandri ósmy, Simoncelli jedenasty w Jerez

Marco Melandri zakończył wyścig na ósmej pozycji, jego kolega z zespołu San Carlo Honda Gresini wspieranego przez Castrol Marco Simoncelli minął linię mety w Jerez jako jedenasty. Grand Prix Hiszpanii w Moto GP wygrał Jorge Lorenzo,

Marco Melandri zakończył wyścig na ósmej pozycji, jego kolega z zespołu San Carlo Honda Gresini wspieranego przez Castrol Marco Simoncelli minął linię mety w Jerez jako jedenasty. Grand Prix Hiszpanii w Moto GP wygrał Jorge Lorenzo, drugi był Dani Pedrosa, trzeci Valentino Rossi.

Doskonałym startem z pole position popisał się Pedrosa. W pierwszym zakręcie zaraz za nim znalazł się startujący z czwartej pozycji Rossi. Trzeci był Nicky Hayden, czwarty Casey Stoner, piąty zaś Lorenzo.

W połowie wyścigu liderem był nadal Pedrosa, drugi był Rossi, trzeci z dwiema sekundami straty Lorenzo. Ciekawą walkę o siódmą lokatę toczyli wówczas motocykliści zespołu San Carlo Honda Gresini – Marco Melandri i Marco Simoncelli. Jorge Lorenzo zmniejszał zaś swój dystans do Rossiego. Na 21. okrążeniu wyprzedził kolegę z teamu i miał już przed sobą tylko swojego rodaka – Dani Pedrosę.

Walka o zwycięstwo pomiędzy dwoma Hiszpanami była niezwykle pasjonująca. Dwa okrążenia przed metą obaj się zderzyli, jednak nie zmieniło to ich kolejności. Ostatnie okrążenie rozpoczynał liderujący Pedrosa. Na jednym z zakrętów popełnił jednak błąd i to zwycięstwem Lorenzo zakończył się wyścig na torze w Jerez. Dzięki nim awansował on na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Moto GP po dwóch rundach cyklu. Wyprzedza on o cztery punkty ubiegłorocznego triumfatora cyklu, Valentino Rossiego.

Grand Prix Hiszpanii – wyniki:

 1. J. Lorenzo, SPA, Fiat Yamaha Team, 45’17.538
 2. D. Pedrosa, SPA, Repsol Honda Team, +0.543
 3. V. Rossi, ITA, Fiat Yamaha Team, +0.890
 4. N. Hayden, USA, Ducati Marlboro Team, +9.015
 5. C. Stoner, AUS, Ducati Marlboro Team, +10.034
 6. A. Dovizioso, ITA, Repsol Honda Team, +23.144
 7. M. Kallio, FIN, Pramac Racing Team, +34.489
 8. M. Melandri, ITA, San Carlo Honda Gresini, +34.687
 9. R. De Puniet, FRA, LCR Honda MotoGP, +36.160
 10. A. Bautista, SPA, Rizla Suzuki MotoGP, +36.791
 11. M. Simoncelli, ITA, San Carlo Honda Gresini, +37.155
A to już wiesz?  Ponad 2 mln listów dziennie w okresie przedświątecznym

Klasyfikacja motocyklistów:

1. Jorge Lorenzo – 45 pkt.

2. Valentino Rossi – 41 pkt.

3. Dani Pedrosa – 29 pkt.

4. Andrea Dovizioso – 26 pkt.

5. Nicky Hayden – 26 pkt.

10. Marco Melandri – 11 pkt.

11. Marco Simoncelli – 10 pkt.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy