Wiadomości branżowe

Wiemy jak wygląda najlepszy piłkarz na świecie!

Sven Goran Eriksson przedstawił model zawodnika wartego 270 milionów funtówCharakterystyczna fryzura Carlesa Puyola, oczy Xaviego, niesamowita lewa stopa Lionela Messiego, prawa Henry'ego, do tego nogi Cristiano Ronaldo i wzrost

Sven Goran Eriksson przedstawił model zawodnika wartego 270 milionów funtów

Charakterystyczna fryzura Carlesa Puyola, oczy Xaviego, niesamowita lewa stopa Lionela Messiego, prawa Henry’ego, do tego nogi Cristiano Ronaldo i wzrost Petera Croucha – tak wygląda zaprezentowany w Londynie Castrol EDGE Ultimate Performing Player, czyli piłkarz idealny.

Sven Goran Eriksson – selekcjoner reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej – zaprezentował zawodnika, który na pierwszy rzut oka może wyglądać dziwnie (ma ponad 2 m wzrostu), ale jego wartość rynkowa została obliczona na 270 milionów funtów i z całą pewnością każdy z trenerów chciałby go mieć w swojej drużynie.

Niestety ani Sven Goran Eriksson, ani żaden inny trener na świecie nie będzie miał okazji sprawdzić umiejętności tego zawodnika w praktyce. Teoretyczny model został przygotowany przez ekspertów Castrol na podstawie analiz każdego podania, obioru piłki i ruchu ponad 2000 zawodników w pięciu najlepszych europejskich ligach.

Castrol przeniósł swoje eksperckie podejście, jakie stosuje przy tworzeniu produktów olejowych w świat piłki nożnej. Z wykorzystaniem najnowszej technologii, narzędzia Castrol dokonują analizy wszystkich zagrań wykonywanych podczas piłkarskich meczów by zaoferować unikalny dodatek do sportowego widowiska.  

Wybór konkretnych cech wybranych podczas tworzenia modelu idealnego zawodnika jest wynikiem analiz prawdziwych spotkań i zagrań zawodników. Na przykład wzrost Petera Croucha pozwolił mu na wygranie w tym sezonie aż 241 powietrznych pojedynków, to rezultat o przeszło 100 pojedynków lepszy niż u drugiego w tej klasyfikacji zawodnika. Zestawienie razem wszystkich skoków, jakie Crouch wykonał na boiskach piłkarskich w tym sezonie, pozwoliłoby mu na przeskoczenie 27 piętrowych autobusów ustawionych jeden na drugim.

Średnio podczas jednego meczu Lionel Messi wykonuje pomiędzy 1000 a 1500 zwrotów i skrętów. Jego zdolność do penetracji pola i zdobywania bramek jest powszechnie znana – w ciągu ostatnich dwóch sezonów tylko za pomocą lewej stopy zdobył 28 bramek – najwięcej spośród lewonożnych graczy La Liga.

A to już wiesz?  Ciężarówki na Le Mans

Umiejętności podania do niepilnowanego kolegi, zagrania prostopadłej piłki do napastników czy przerzutu akcji na druga stronę boiska to charakterystyczne cechy Xaviego. Niesamowity przegląd pola gry pozwolił mu na stworzenie kolegom aż 209 sytuacji bramkowych w ciągu ostatnich dwóch sezonów. To rezultat, który pozwolił zakwalifikować oczy Xaviego do Castrol EDGE Ultimate Performing Player.

Model idealnego zawodnika Castrol, został wykonany z wosku i włókien węglowych. Jego prezentacja odbyła się w zeszłym tygodniu w Londynie z udziałem Svena Gorana Erikssona. Postać została zbudowana przez artystów pracujących wcześniej w muzeum Madame Tussauds i w skali 1:1 oddaje proporcje wybranych cech zawodników. Wykonanie całego modelu zajęło rzeźbiarzom 6 miesięcy. W skład modelu Castrol EDGE Performing Player wchodzą poniższe cechy:

  • Wzrost: Peter Crouch
  • Włosy: Cares Puyol
  • Oczy: Xavi Hernandez
  • Podbródek: Paolo Maldini
  • Klatka piersiowa: Michael Ballack
  • Ramiona: Rory Delap
  • Dłonie: Julio Cesar
  • Nogi: Cristiano Ronaldo
  • Lewa stopa: Lionel Messi
  • Prawa stopa: Thierry Henry

„Podczas swojej kariery trenerskiej miałem okazję pracować z wieloma piłkarzami uznawanymi za najlepszych na świecie, dlatego mogę śmiało stwierdzić Castrol EDGE Ultimate Performing Player byłby zdecydowanie najlepszy z nich. Posiada wszystkie cechy, zarówno fizyczne jak i mentalne, których trenerzy i menadżerowie szukają u zawodnika” – powiedział trener reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, Sven Goran Eriksson. 

„Jestem bardzo dumny, że moje nogi zostały docenione i mogłem wziąć udział w tworzeniu Castrol EDGE Ultimate Performing Player. Wszyscy zdaja sobie sprawę, jak ważne dla piłkarza są nogi. To one decydują o twojej szybkości, sprawności i sile. Chciałbym kiedyś zagrać przeciwko takiemu zawodnikowi, to byłoby interesujące móc zmierzyć się najlepszym z najlepszych” – komentuje Cristino Ronaldo, ambasador Castrol, którego nogi zostały użyte w budowie modelu idealnego zawodnika.

„Castrol EDGE Ultimate Performing Player to doskonała okazja dla fanów, żeby spojrzeli na piłkarzy z trochę innej perspektywy. Dzięki analizom Castrol mamy okazję sprawdzić co konkretnie czyni tych zawodników najlepszymi” – komentuje Alan Shearer, ambasador marki Castrol oraz były zawodnik reprezentacji Anglii.

A to już wiesz?  Sobiesław Zasada i Tomasz Czopik organizują cykl szkoleń na temat bezpiecznej jazdy

Wybrane elementy użyte przy budowie modelu idealnego zawodnika zostały obiektywnie wybrane na podstawie analiz przeprowadzonych przez Castrol. Jeśli kibice nie zgadzają się z wyborem ekspertów, każdy z nich może za pomocą strony internetowej castrolfootball.com/upp stworzyć swojego idealnego zawodnika i podzielić się nim ze swoimi znajomymi w serwisie Facebook.

„Castrol EDGE Ultimate Performing Player został stworzony aby dać piłkarskim fanom na całym świecie możliwość lepszego zrozumienia cechy, które składają się na bycie najlepszym piłkarzem. Nie mam wątpliwości, że materiały dostarczone przez Castrol pozwolą na rozpoczęcie prawdziwej dyskusji  o tym kto powinien być uznawany za najlepszego zawodnika na świecie. Zachęcamy wszystkich fanów do dzielenia się swoimi pomysłami z przyjaciółmi” – powiedział Mike Johnson, Dyrektor Wykonawczy firmy Castrol na świecie.  

hastagi na stronie:

#jak wygląda messi #jak się nazywa najlepszy piłkarz na świecie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy