Wiadomości branżowe

Ciężarówki na Le Mans

W ubiegły weekend odbyła się przedostatnia runda European Truck Racing Championship 2010 - Wyścigowych Mistrzostw Europy Ciężarówek. Tym razem kierowcy zawitali na słynnym francuskim torze Le Mans. Kolejny solidny występ zanotowali

W ubiegły weekend odbyła się przedostatnia runda European Truck Racing Championship 2010 – Wyścigowych Mistrzostw Europy Ciężarówek. Tym razem kierowcy zawitali na słynnym francuskim torze Le Mans. Kolejny solidny występ zanotowali wspierani przez Castrol kierowcy Truck Race Team Allgauer.

Kierujący ciągnikami marki MAN Adam Lacko i Alex Lvov każdy z czterech wyścigów kończyli w pierwszej dziesiątce, choć tym razem żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium. W pierwszym z nich Lacko minął linię mety piąty, Lvov tuż zanim, szósty. W drugim z sobotnich wyścigów, Czech polepszył swoją lokatę o jedno miejsce i był czwarty, zaś jego kolega z zespołu był o „oczko” gorszy i minął linię mety jako siódmy. W niedzielę naszym kierowcom szło trochę gorzej. W obu niedzielnych wyścigach Rosjanin był dziesiąty. Adam Lacko był ósmy i dziewiąty.

Dwa razy na najwyższym stopniu stanął Jochen Hahn. Dało to Niemcowi powrót na drugie miejsce w klasyfikacji. Przewodzi jej pewnie Hiszpan Antonio Albacete, który trzykrotnie był drugi. Po jednym wyścigu wygrali Markus Oestrich oraz Chris Levett.

W klasyfikacji kierowców przedstawiciele Truck Race Team Allgauer zajmują siódmą i ósmą lokatę.

Klasyfikacja kierowców European Truck Racing Championship 2010 po 7. rundach:

1.      Antonio Albacete, SPA, MAN – 350

2.      Jochen Hahn, GER, MAN – 295

3.      Markus Bosiger, SUI, Renault – 294

7. Adam Lacko, CZE, MAN – 155

8. Alex Lvov, RUS, MAN – 120

 

A to już wiesz?  Poczta Polska: Przez internet jest szybciej, wygodniej i taniej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy