Wiadomości branżowe

Shell Polska – sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Shell Polska 16 października 2009 r. został sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kartę w imieniu Shell Polska podpisał Jerzy Szablewski w trakcie VII Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej w Warszawie.

„Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możemy zaangażować się w poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz podjąć w ten sposób działania pożyteczne dla całej społeczności. Jesteśmy członkiem ważnego europejskiego „klubu”, możemy szeroko czerpać z doświadczeń krajów, którym już udało radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków śmiertelnych na drodze co dla nas wciąż jest wyzwaniem trudnym do osiągnięcia” – mówi Jerzy Szablewski, Koordynator ds. Bezpieczeństwa Drogowego w spółkach Shell’a w Polsce, na co dzień Dyrektor ds. Operacyjnych, Bezpieczeństwa i Jakości w Shell Gas Polska.

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to inicjatywa Komisji Europejskiej skierowana do wszystkich instytucji, które pragną podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Głównym celem Karty jest zmniejszenie o połowę liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do 2010 r. Każdy sygnatariusz Karty zobowiązuje się podjąć działania, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Firma Shell Polska w celu promowania bezpieczeństwa na drodze zaplanowała wiele działań edukacyjnych dla swoich pracowników oraz dostawców m.in. kursy jazdy defensywnej. Firma wprowadzi również specjalny projekt Shell Bezpieczna Droga, którego celem jest podniesienie kultury jazdy wszystkich kierowców pracujących dla Shell. Co roku odbędzie się także program Dzień Bezpieczeństwa skierowany do pracowników oraz dostawców Shell Polska, którzy wezmą udział w szkole bezpiecznej jazdy przygotowanej we współpracy z Policją.

Similar Posts