Wiadomości branżowe

Ruszyły eliminacje turnieju piłki nożnej Castrol 5s

W tym roku w środowisku motoryzacyjnym z pewnością nie zabraknie piłkarskich emocji. Nie tylko za sprawą Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012™, ale także trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Castrol 5s. Regionalne eliminacje rozpoczęły

W tym roku w środowisku motoryzacyjnym z pewnością nie zabraknie piłkarskich emocji. Nie tylko za sprawą Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012™, ale także trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Castrol 5s.

Regionalne eliminacje rozpoczęły się 12 maja w Gdyni. Grając na trzech boiskach 32 zespoły rozegrały łącznie 66 spotkań. Padło w nich 206 bramek. Mecze grupowe wyłoniły osiem zespołów, które w fazie pucharowej walczyły o zwycięstwo i awans do finału. Zwyciężyła firma Maktronik Bydgoszcz z Gdyni, a kolejne miejsca zajęły zespoły: Gordon Bydgoszcz I, Auto Land Suwałki oraz DBK Olsztyn Serwis.

Turniej piłki nożnej Castrol 5s jest przeznaczony dla partnerów handlowych Castrol, oficjalnego sponsora UEFA Euro 2012™. Do rozgrywek mogą przystąpić klienci, którzy do 15 marca zgłosili swój udział w grze. Łącznie na boiskach pojawi się 86 drużyn – każda składa się z bramkarza, pięciu zawodników w polu i dwóch rezerwowych. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią i będą prowadzone przez profesjonalnych sędziów.

Cztery najlepsze drużyny z każdego miasta (miejscami zmagań są Gdynia, Warszawa i Wrocław) awansują do finału i będą walczyć o nagrody. A te są naprawdę atrakcyjne – to bilety na mecz otwarcia UEFA Euro 2012™. Wielki finał piłkarskich „piątek” Castrol odbędzie się na kilka dni przed meczem Polska-Grecja – 3 czerwca na Stadionie Legii w Warszawie. W rozgrywkach finałowych wezmą udział także artyści, dziennikarze i Jerzy Dudek – ambasador Castrol.

Castrol 5s to przygotowany specjalnie dla klientów Castrol turniej piłki nożnej. Po sukcesie zorganizowanego na przełomie 2007 i 2008 roku turnieju europejskiego i ogromnym zainteresowaniu polskimi eliminacjami, Castrol podjął decyzję o organizacji w 2010 r. polskiej edycji Castrol 5s. „Pierwsza edycja rozgrywek piłkarskich została bardzo dobrze przyjęta przez partnerów handlowych, dlatego postanowiliśmy kontynuować turniej Castrol 5s w kolejnych latach” – tłumaczy Magdalena Vielhaber z firmy Castrol. „Dzięki niemu specjaliści od motoryzacji mogą poczuć się jak gwiazdy futbolu, sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi – triumfować na boisku” – dodaje. Podczas, gdy w pierwszej edycji wzięło udział około 250 zawodników, do drugiej zgłosiło się ponad 500 osób, a w tegorocznych rozgrywkach będzie uczestniczyć prawie 700 fanów piłki nożnej.

A to już wiesz?  Castrol EDGE Index wyłonił najlepszych piłkarzy UEFA EURO 2012™

Więcej informacji: www.castrol5s.pl

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy