Wiadomości branżowe

Castrol Professional Academy dla nauczycieli

Dobiegła końca tegoroczna edycja organizowanego przez firmę Castrol programu edukacyjnego Castrol Professional Academy. Jego ostatnim etapem było szkolenie zorganizowane dla nauczycieli uczniów, biorących udział w konkursie. Odbyło

Dobiegła końca tegoroczna edycja organizowanego przez firmę Castrol programu edukacyjnego Castrol Professional Academy. Jego ostatnim etapem było szkolenie zorganizowane dla nauczycieli uczniów, biorących udział w konkursie.

Odbyło się ono 18 września w Centrum Szkolenia Serwisowego w Nadarzynie. Przygotowany wspólnie przez Castrol oraz partnera konkursu – Ford Polska jego program pozwolił przybliżyć kształcącym przyszłych mechaników nowoczesne technologie stosowane w dzisiejszej motoryzacji. Grupa ponad pięćdziesięciu nauczycieli podczas ośmiogodzinnego, składającego się z części teoretycznej i praktycznej szkolenia miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat nowości technologicznych w produkcji obu firm.

Tematyka szkolenia dotyczyła: nowych rozwiązań w sterowaniu silników Diesel, sieci szyn danych w pojazdach na przykładzie Forda Mondeo 2007, napędu 4×4 w Fordzie Kuga, nowych rozwiązań w silnikach benzynowych EcoBoost, a także wyposażonej w dwa mokre sprzęgła skrzyni biegów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także część poświęcona tematyce olejowej. Skupiono się w niej na specyfikacjach producentów oraz testach, jakie musi przejść olej, aby je uzyskać. Poruszono także zmiany w specyfikacjach jakościowych ACEA, jakie niedawno wprowadzono.

Tegoroczna edycja CPA była już trzecią z rzędu. Do tej pory wzięło w nich udział niemal 1100 uczniów ze szkół w całej Polsce. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 160 zespołów z niemal 100 szkół. Po teoretycznej części konkursu wyłoniono sześć najlepszych, które w finale walczyły o zwycięstwo. Najskuteczniejsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie, której członkowie otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym m.in. indeksy Politechniki Poznańskiej oraz stypendia pieniężne. Najlepsi uczniowie odbyli dodatkowo dwumiesięczne praktyki w stacjach dealerskich Ford Polska.

A to już wiesz?  Szybciej nie znaczy lepiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy