Wiadomości branżowe

Niewidzialna wycieraczka od NordGlass sposobem na niepogodę

Jesień to okres nieustannych deszczy, z którymi często nie radzi sobie tradycyjna wycieraczka. Szczególnie teraz warto wypróbować najnowszą technologię hydrofobizacji, która sprawia, że woda może być samoczynnie

Jesień to okres nieustannych deszczy, z którymi często nie radzi sobie tradycyjna wycieraczka. Szczególnie teraz warto wypróbować najnowszą technologię hydrofobizacji, która sprawia, że woda może być samoczynnie usuwana z szyby samochodowej.

Powłoka hydrofobowa, bo tak naprawdę nazywa się niewidzialna wycieraczka, to technologia od lat stosowana w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym. Teraz jest ona dostępna również dla użytkowników samochodów. Powłoka hydrofobowa sprawia, że podczas jazdy, woda i brud są samoczynnie usuwane z powierzchni szyby. Dzięki hydrofobizacji kierowcy mogą czuć się znaczenie pewniej i bezpieczniej kierując pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wkraczamy w najbardziej niebezpieczny dla kierowców okres, kiedy to zmrok zapada szybko, a drogi stają się śliskie. Dlatego też najważniejszą kwestią jest zapewnienie jak najlepszej widoczności na drodze w każdych warunkach– mówi Michał Zawadzki z Grupy NordGlass. – Dostępna w naszej sieci powłoka hydrofobowa znacznie ułatwi życie kierowcom zwłaszcza przy niesprzyjającej aurze.

Dzięki temu podczas wolnej jazdy znacznie rzadziej trzeba korzystać z tradycyjnych wycieraczek, a przy prędkości od 80 km/h ich użycie jest praktycznie niepotrzebne. Warto zaznaczyć, że dzięki niewidzialnej wycieraczce wraz z wodą usuwane są również zabrudzenia. Ponadto powłoka zwiększa o 70% odporność na zabrudzenia, poprawia ostrość widzenia w nocy i w czasie deszczu. Nałożona w profesjonalnym punkcie jest bardziej odporna na ścieranie i mycie (również w myjniach samochodowych). Unikalne cechy warstwy hydrofobowej są możliwe do uzyskania, gdyż powłoka wyrównuje relatywnie szorstką powierzchnię szyby czołowej samochodu, na której osadza się brud. Staje się ona wówczas idealnie gładka, a odkraplanie się na niej wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie z szyb brudu, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń.

Powłokę hydrofobowa jest możliwa do nabycia w sieci serwisów szyb samochodowych NordGlass w całej Polsce. Koszt usługi to jedynie 50zł.

****

Wywodząca się z Polski Grupa NordGlass to wiodący europejski producent szyb dla rynku wtórnego. Do jej działalności należy wytwarzanie szyb czołowych, dystrybucja, a także świadczenie usług związanych z wymianą i naprawą szyb samochodowych. Grupa NordGlass istnieje na rynku od ponad 20 lat, rocznie z usług jej sieci serwisowej w Polsce korzysta ponad 100 tys. klientów. Firma posiada największą i najlepiej rozpoznawalną w Polsce sieć serwisową , która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych (109 punktów serwisowych na terenie kraju).

A to już wiesz?  Opony z systemem TPMS (czujnikami ciśnienia)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy