Poradnik Wiadomości branżowe

Bezpieczna Jazda w Provident Polska

Provident jeszcze w tym roku przeszkoli 160 pracowników, w ramach programu Bezpieczna Jazda. Firma przeznaczy na ten cel 100 tysięcy złotych. To pierwsze szkolenia dla użytkowników samochodów służbowych przeprowadzone na tak dużą skalę.Według statystyk prowadzonych przez firmę wynika, że 28% szkód spowodowanych przez kierowców to wynik zderzenia samochodu z innym

Provident jeszcze w tym roku przeszkoli 160 pracowników, w ramach programu Bezpieczna Jazda. Firma przeznaczy na ten cel 100 tysięcy złotych. To pierwsze szkolenia dla użytkowników samochodów służbowych przeprowadzone na tak dużą skalę.

Według statystyk prowadzonych przez firmę wynika, że 28% szkód spowodowanych przez kierowców to wynik zderzenia samochodu z innym pojazdem, a 22% z innymi nieruchomymi przeszkodami. Dlatego Provident postanowił zainwestować w szkolenia, w ramach Bezpiecznej Jazdy. Odbywają się one na autodromie Akademii Jazdy Toyota. Ich finalny kształt jest odpowiedzią na potrzeby pracowników Providenta.

 Szkoła przetrwania w miejskiej dżungli

Szkolenia składają się z części praktycznej i teoretycznej. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy biorą udział w wykładzie inspektora policji nt. problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego i przyczyn powstawania wypadków drogowych oraz oglądają filmy przedstawiające katastrofalne skutki wypadków drogowych. Część praktyczna rozpoczyna się od prezentacji prawidłowego ustawienia fotela kierowcy, prawidłowego zapinania pasów i ustawienia kierownicy. Następnie kursanci biorą udział w ćwiczeniach na autodromie w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodach Akademii Jazdy Toyota. Podczas tej części kierowcy uczą się jak zachować się w trakcie poślizgu, jak hamować w przypadku niespodziewanej przeszkody na drodze, jak prowadzić samochód tak, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pasażerom nawet w trudnych zimowych warunkach.Szkolenie zostało przygotowane specjalnie dla pracowników firmy Provident, która troszczy się nie tylko o wyposażenie pracowników w odpowiednie narzędzia, w tym przypadku jest to samochód służbowy, ale dodatkowo inwestuje w rozwój ich umiejętności. W Polsce niewiele firm myśli o tym by przeszkolić pracownika z zakresu bezpiecznego zachowania na drodze. – mówi Jerzy Szymłowski, prezes Akademii Jazdy Toyota

Bezpieczna jazda to podstawa bezpiecznej pracy

 Dla pracowników, którzy za kółkiem spędzają większość dnia w pracy, szkolenie z bezpiecznej jazdy to doskonała okazja, by w przyjaznych warunkach toru szkoleniowego w sposób kontrolowany poznać granicę, których nie powinni przekraczać będąc uczestnikami ruchu drogowego – mówi Marcin Jung Specjalista ds. Floty Samochodowej z firmy Provident Polska.

A to już wiesz?  GITD zyskuje nowe narzędzie do walki z nieuczciwymi przewoźnikami

W zajęciach wezmą udział dwie grupy pracowników. Większa część z nich to osoby, które w ciągu ostatniego roku miały na swoim koncie szkody komunikacyjne. Dla tej grupy przygotowany został program w całości poświęcony szerzeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pozostałej grupie pracowników, którzy na szkolenia przybędą w ramach przyznanej im nagrody, dedykowano program oparty o zagadnienia związane zarówno z bezpieczeństwem jak i elementami wzajemnej rywalizacji.

Udział w zajęciach Bezpiecznej Jazdy Providenta, to dla pracowników często jedyna szansa na zweryfikowanie swoich umiejętności w symulowanych sytuacjach zagrożenia oraz możliwość wypracowania w sobie zdolności przewidywania sytuacji. W tym roku postanowiliśmy znacznie poszerzyć grupę szkolonych. Traktujemy to jako inwestycje czyniącą pracowników bardziej świadomymi – znaczy bezpieczniejszymi kierowcami. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja odbije się tendencją zniżkową w ilości szkód generowanych przez pracowników – dodaje Marcin Jung z Provident Polska.

Źródło Provident Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy