Wiadomości branżowe

Bezkonkurencyjny Vettel w Castrol EDGE Rankings

Aktualny Mistrz Świata Formuły 1, Sebastian Vettel szósty raz w tym sezonie zdobył tytuł Castrol EDGE Performer of the Month. Niemiec z ogromną przewagą lideruje także w Castrol EDGE Rankings. Choć w sierpniu wystartował tylko raz,

Aktualny Mistrz Świata Formuły 1, Sebastian Vettel szósty raz w tym sezonie zdobył tytuł Castrol EDGE Performer of the Month. Niemiec z ogromną przewagą lideruje także w Castrol EDGE Rankings.

Choć w sierpniu wystartował tylko raz, perfekcyjny występ pozwolił, by zdeklasować rywali w rankingu. Vettel wywalczył pole-position oraz pewnie zwyciężył Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Na korzyść Niemca wpłynęły także słabsze występy jego największych konkurentów w Castrol EDGE Rankings – startującego w serii NASCAR Kyle’a Buscha oraz w IndyCar – Dario Franchittiego i Willa Powera. Każdy z nich zapisał na swoim koncie w sierpniu po co najmniej jednej nieudanej rundzie tracąc w ten sposób szanse na odebranie prowadzenia kierowcy Red Bulla.

Sebastian Vettel prowadzi w Castrol EDGE Rankings z ogromną, wynoszącą ponad 9000 punktów przewagą. Matematycznie, może jeszcze stracić pozycję lidera, jednak w praktyce wydaje się, że jest ona niezagrożona i bezpieczna, podobnie jak przewodzenie klasyfikacji kierowców Formuły 1. Aby się to zmieniło, w pozostałych wyścigach sezonu musiałaby nastąpić prawdziwa katastrofa. Przewaga Vettela oznacza, że gdyby nie ukończył nawet trzech, czterech wyścigów, a jego główny rywal Mark Webber wygrałby je wszystkie, to i tak nie doszłoby do detronizacji lidera. 

Castrol EDGE Grand Prix Predictor

Grand Prix Predictor to narzędzie łączące dane i statystyki dostarczone przez portal AUTOSPORT.com oraz Ranking Castrol EDGE. Na tej podstawie prognozuje wyniki rund Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2011.

Sierpniowe Grand Prix na torze Spa było pomyślne nie tylko dla Vettela. Belgijski wyścig był również najlepszy dla ekspertów Castrol i stworzonego przez nich systemu Grad Prix Predictor, który w siedmiu wyścigach zapisał na swym koncie swój najlepszy łączny rezultat.

Na wynik 37 punktów złożyły się prawidłowe prognozy dla Nico Rosberga i Adriana Sutila. Podobnie jak w maju, na punktacji niekorzystnie zaważyło wycofanie się z rywalizacji Lewisa Hamiltona, przez system typowanego na zwycięzcę. Grand Prix Predictor zapunktował z kolei za zapowiedź, że Sebastian Vettel wyprzedzi Fernando Alonso na miejscach drugim i trzecim oraz za wytypowanie czwartego miejsca Marka Webbera oraz ósmego Witalija Pietrowa.

Spośród grona ekspertów typujących przebieg wyścigów Formuły 1 – byłego kierowcy F1 Johny Herberta, kierowcy wyścigowego Darrena Turnera oraz trzykrotnego Mistrza Świata WTCC Andy Priaulxa najlepiej zapunktował ten ostatni, który jako jedyny przewidział triumf Vettela w Grand Prix Belgii.

Dzięki systemowi Castrol EDGE Grand Prix Predictor można się także pokusić o pierwsze prognozy na sezon 2012. Na którego z kierowców warto zwracać szczególną uwagę? W kategoriach największych szans na zdobycie tytułu mistrzowskiego, bezdyskusyjnie takim kierowcą jest Sebastian Vettel. Oznaki powrotu do wielkiej formy wykazują także zespoły McLaren i Ferrari, a wśród kierowców szczególnie Fernando Alonso, jednak konsekwentne rezultaty Vettela przesądzają właśnie o tym, że to Niemiec będzie największym faworytem do triumfu w przyszłym sezonie.

Wśród nazwisk wskazywanych przez system Predictor oraz grupę ekspertów coraz częściej pojawia się Paul di Resta po dobrym rozpoczęciu sezonu w zespole Force India. W pierwszej dziesiątce stale przewija się również Kamui Kobayashi. Warto zwracać uwagę także na Nico Rosberga, który regularnie punktując w siedmiu tegorocznych wyścigach uplasował się w pierwszej siódemce. Jeżeli zespół Mercedesa odnotuje postępy ze swoim bolidem, spełnione zostaną wszystkie przesłanki do odniesienia przez Rosberga pierwszego zwycięstwa w F1 w karierze.

O Castrol EDGE Rankings:

Castrol, współpracując z czołowymi światowymi partnerami w dziedzinie sportów motorowych, w tym VW, BMW i Audi, zapewnia najnowocześniejszą wiedzę technologiczną i innowacje poprawiające osiągnięcia pojazdów na trasach i torach. Ponadto, Castrol wykorzystuje swoje doświadczenie do promocji sportu oraz do wzbogacenia przeżyć fanów sportów motorowych dzięki nowemu, inspirującemu spojrzeniu na osiągnięcia zawodników poprzez Castrol EDGE Rankings.

Castrol EDGE Rankings to na bieżąco aktualizowany system, uwzględniający wyniki uzyskiwane przez kierowców w okresie ostatnich 12 miesięcy i prezentujący dynamiczne i wiarygodne porównanie najlepszych kierowców na świecie. Wyróżnienie Castro EDGE Performer of the Month jest przyznawane najlepszemu kierowcy wg rankingu Castrol EDGE w skali danego miesiąca.

Pełne zestawienia Castrol Rankings i Castrol EDGE Grand Prix Predictor dostępne są na stronie http://www.castroldriverrankings.com/.

Castrol to producent wiodącej marki olejów syntetycznych Castrol EDGE. Jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Jako aktywny sponsor wydarzeń sportowych Castrol wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza świata wyścigów serii Formuły 1 lub rajdowych mistrzostw Świata serii WRC. Od 2008 roku firma sponsoruje piłkę nożną. Castrol jest Oficjalnym Sponsorem UEFA EURO 2012™.

hastagi na stronie:

#flr-scca com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy