Wiadomości branżowe

Maciej Lubiak czwarty w 34 Rajdzie Elmot

Maciej Lubiak i Maciej Wisławski, załoga zespołu rajdowego Castrol-Mapa Map zajęła 4-te miejsce w 34 Rajdzie Elmot Remy. Awansując na 3-cie miejsce w klasyfikacji R.S.M.P. Maciej Lubiak: "Od samego początku jechało mi się bardzo dobrze.

Maciej Lubiak i Maciej Wisławski, załoga zespołu rajdowego Castrol-Mapa Map zajęła 4-te miejsce w 34 Rajdzie Elmot Remy. Awansując na 3-cie miejsce w klasyfikacji R.S.M.P.

Maciej Lubiak: "Od samego początku jechało mi się bardzo dobrze. Elmot to był test nie tylko moich umiejętności ale i naszego nowego auta. Samochód okazał się doskonały. Dlatego bez obaw zaatakowałem i udało się."

Reprezentanci Castrol-Mapa Map ulegli jedynie załogom: Leszek Kuzaj/Maciej Szczepanik, Tomasz Kuchar/Jakub Gerber oraz Tomasz Czopik/Łukasz Wroński.

Na metę pierwszego odcinka specjalnego zielono-pomarańczowy Mitsubishi Lancer Evo IX Maćków przybył z ósmym czasem. Potem było już tylko lepiej. Lubiak dosłownie połykał sekundy dzielące go od wyprzedzających załóg. Pierwszy etap zakończył się dla zespołu 5-tym miejscem w klasyfikacji generalnej rajdu. Drugiego dnia zawodnicy Castrol-MapaMap dogonili zespół Suzuki Shell Helix i ostatecznie zajęli 4-te miejsce w rajdzie.

Maciej Lubiak: "W uzyskaniu tego wyniku z pewnością pomógł mi wygranie przedostatniego odcinka specjalnego. Dwa razy przyjechałem na metę jako drugi. O ile Leszek Kuzaj – spokojny o zwycięstwo w rajdzie – mógł już odpuścić o tyle Tomek Kuchar i Tomek Czopik walcząc o lepsze miejsce na podium jechali na 100 % Tym bardziej jestem dumny z tego zwycięstwa. Chce również dodać, że nasza "EVO dziewiątka" była wyposażona w małe (seryjne) hamulce. Koledzy w Imprezach mieli pod tym względem dużą przewagę szczególnie na licznych zjazdach. Mam nadzieję, że już na Rajd Polski uda się sprowadzić nowe, duże hamulce i będziemy notowali jeszcze lepsze wyniki."

Kolejny start załogi Castrol Mapa-Map będzie miał miejsce w dniach 9 – 11 czerwca podczas Rajdu Polski – zapraszamy!

A to już wiesz?  Samurai Wolf

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy