BIZNES Motoryzacja

Te modele Lexusa i Toyoty są najbardziej niezawodne według Consumer Reports

Już po raz czwarty z rzędu Lexus zajął 1. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports. Toyota uplasowała się tuż za nim. W pierwszej dziesiątce najbardziej bezawaryjnych modeli znalazły się trzy Lexusy i dwie

Data publikacji: 2016-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Te modele Lexusa i Toyoty są najbardziej niezawodne według Consumer Reports
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Już po raz czwarty z rzędu Lexus zajął 1. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports. Toyota uplasowała się tuż za nim. W pierwszej dziesiątce najbardziej bezawaryjnych modeli znalazły się trzy Lexusy i dwie Toyoty.

Te modele Lexusa i Toyoty są najbardziej niezawodne według Consumer Reports BIZNES, Motoryzacja - Już po raz czwarty z rzędu Lexus zajął 1. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports. Toyota uplasowała się tuż za nim. W pierwszej dziesiątce najbardziej bezawaryjnych modeli znalazły się trzy Lexusy i dwie Toyoty.

Już po raz czwarty z rzędu Lexus zajął 1. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports. Toyota uplasowała się tuż za nim. W pierwszej dziesiątce najbardziej bezawaryjnych modeli znalazły się trzy Lexusy i dwie Toyoty. Consumer Reports, portal najbardziej renomowanej organizacji konsumenckiej w USA, opublikował raport z szeroko zakrojonych badań niezawodności samochodów dostępnych na amerykańskim rynku.

Toyota Prius

Pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych samochodów nie jest dla nikogo niespodzianką. Toyota Prius od lat dominuje w większości rankingów niezawodności na całym świecie.

W tym roku zadebiutowała 4. generacja tego modelu. Nowy Prius jest dłuższy, szerszy i niższy niż poprzednik. Został zbudowany na nowej platformie TNGA, której zawdzięcza niżej położony środek ciężkości. Sztywniejsze nadwozie i tylne zawieszenie wielowahaczowe zapewniają większą stabilność. Nowy model jest o 15% oszczędniejszy od poprzednika, uzyskując średnie spalanie 3,3 l/100 km. Consumer Reports ocenia niezawodność samochodów w 17 aspektach – we wszystkich tych punktach Prius otrzymał najwyższe noty (Excellent).

Lexus CT 200h

Kompaktowy hatchback premium Lexusa ma pod maską bardzo oszczędny napęd hybrydowy. Lifting z 2016 roku przyniósł odświeżoną stylistykę, większy komfort jazdy i obniżony poziom hałasu. Pod względem niezawodności Consumer Reports ocenił go jako znacznie powyżej średniej. Model zajął drugie miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych aut w USA.

Lexus GX 460

GX został oceniony jako 5. najmniej awaryjny samochód dostępny w Stanach Zjednoczonych. Samochód, podobnie jak spokrewniona z nim Toyota 4Runner, jest solidnym autem terenowym zbudowanym na ramie. Na asfalcie jest bardzo szybki i cichy, ale równie dobrze radzi sobie poza utwardzonymi szlakami. 4,6-litrowy silnik V8 współpracuje z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Auto prowadzi się dość sztywno, ale bardzo bezpiecznie. W kwestii niezawodności terenowy Lexus został oceniony znacznie powyżej średniej.

A to już wiesz?  Wartość rezydualna – sprawdź ile tak naprawdę kosztuje samochód!

Lexus GS 6

Tuż za terenówką Lexusa uplasowała się limuzyna tej marki – Lexus GS. Sedan segmentu E pozycjonowany jest pomiędzy IS a LS. Auto łączy bardzo dobre właściwości jezdne, precyzję prowadzenia, ciszę we wnętrzu i przestronność. Silnik V6 3,5 l współpracuje z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów w wersji z napędem na tylną oś albo 6-biegowym automatem w wersji AWD. Limuzyna jest dostępna także z napędem hybrydowym albo w sportowej wersji GS F z silnikiem V8 o mocy 467 KM. Consumer Reports ocenił niezawodność GS jako znacznie powyżej oczekiwań.

Toyota 4Runner

Terenowa Toyota 4Runner zamyka listę 10 najmniej awaryjnych samochodów według Consumer Reports. To prawdziwy twardziel 4×4, zbudowany na ramie i gotowy do off-roadowych przygód. 4-litrowy V6 jest mocny i rozsądny w spalaniu benzyny. Według Consumer Reports niezawodność amerykańskiej terenówki Toyoty jest znacznie powyżej oczekiwań.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Te modele Lexusa i Toyoty są najbardziej niezawodne według Consumer Reports BIZNES, Motoryzacja - Już po raz czwarty z rzędu Lexus zajął 1. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports. Toyota uplasowała się tuż za nim. W pierwszej dziesiątce najbardziej bezawaryjnych modeli znalazły się trzy Lexusy i dwie Toyoty.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy