BIZNES Motoryzacja

CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA #VIRTUALRACERS: DWÓCH MISTRZÓW RAMIĘ W RAMIĘ

Ukazał się film z najnowszym wyścigiem prezentowanym przez Castrol EDGE w ramach serii Titanium Trials — na jednym torze ściga się kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins (dawniej

Data publikacji: 2015-12-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA #VIRTUALRACERS: DWÓCH MISTRZÓW RAMIĘ W RAMIĘ
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Ukazał się film z najnowszym wyścigiem prezentowanym przez Castrol EDGE w ramach serii Titanium Trials — na jednym torze ściga się kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins (dawniej „Stig”).

CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA #VIRTUALRACERS: DWÓCH MISTRZÓW RAMIĘ W RAMIĘ BIZNES, Motoryzacja - Ukazał się film z najnowszym wyścigiem prezentowanym przez Castrol EDGE w ramach serii Titanium Trials — na jednym torze ściga się kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins (dawniej „Stig”).

Castrol EDGE organizuje kolejną edycję Titanium Trials i przedstawia #VirtualRacers — najpierw inny świat, a teraz podwójne niebezpieczeństwo.

CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA #VIRTUALRACERS:

DWÓCH MISTRZÓW RAMIĘ W RAMIĘ W PIERWSZYM WYŚCIGU, W KTÓRYM RZECZYWISTOŚĆ ŁĄCZY SIĘ ZE ŚWIATEM WIRTUALNYM

Titanium Trials Castrol EDGE: Wyzywanie Titanium Strong #VirtualRacers

http://castrl.co/TT3Pol

Ukazał się film z najnowszym wyścigiem prezentowanym przez Castrol EDGE w ramach serii Titanium Trials — na jednym torze ściga się dwóch światowej klasy kierowców i miłośników adrenaliny: kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins (dawniej „Stig”).

W emocjonującym wyścigu młody nowicjusz Matt Powers ścigał się ramię w ramię z bardziej doświadczonym kierowcą, Benem Collinsem, na przełomowym torze, który sprawdził granice umiejętności każdego z nich.

Kierowcy ścigali się na rozgrzanym słońcem asfalcie w Los Angeles w prawdziwych Fordach Mustangach V8 2015 z silnikami nasmarowanymi olejem Castrol EDGE. Dzięki nowoczesnym kaskom Oculus Rift Kit 2 widzieli jednak niebezpieczny wirtualny tor — stale zmieniający się teren pełen nierówności i śmiertelnie niebezpiecznych zakrętów.

Dzięki połączeniu technologii gier wideo z prawdziwymi umiejętnościami prowadzenia samochodu, pojazdy reagowały na trasie w świecie rzeczywistym. Dla Matta wydarzenie było podobne do testu #VirtualDrift, do którego podszedł w maju 2015 r., jednak tym razem wykorzystał swoje umiejętności przeciwko znakomitemu rywalowi oraz przeszkodom futurystycznego terenu.

Brytyjski kierowca wyścigowy Ben Collins, znany ze swojej roli „Stiga” w programie Top Gear na BBC oraz wyczynów kaskaderskich w ostatnich filmach o Jamesie Bondzie, w tym w najnowszym Spectre, musiał wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie, aby stawić czoła temu obcemu terytorium.

A to już wiesz?  TEMARED wśród laureatów rankingu Diamenty Forbesa 2019

Pełny film przedstawiający ich rywalizację ma swoją premierę online pod adresem

http://castrl.co/TT3Pol o godzinie 09.00AM GMT, dnia 03 grudnia 2015.

Wyzwanie „Virtual Racers” jest najnowszym odcinkiem Titanium Trials Castrol EDGE — serii wyzwań wyścigowych, które łączą człowieka, maszynę i olej, aby sprawdzić granice ich możliwości. Wyzwania są napędzane siłą oleju Castrol EDGE opartego na technologii Titanium FST™, który jest najbardziej zaawansowanym i najmocniejszym olejem firmy Castrol. Poprzednie edycje Titanium Trials, Blackout oraz Virtual Drift, zostały do tej pory obejrzane przez ponad 156 milionów ludzi na całym świecie.

Uczestnik Ben Collins skomentował wydarzenie:

„W swojej karierze brałem już udział w niezwykłych próbach prowadzenia samochodu, ale ta była zdecydowanie z najwyższej półki. Najtrudniej było przyzwyczaić się do wirtualnego świata, wcisnąć gaz i zaufać intuicji, odrzucając na bok racjonalne myślenie. Nie jest to proste, kiedy każda część twojego ciała mówi ci, że to co widzisz nie istnieje, a wiesz, że prowadzisz prawdziwy samochód z dużą prędkością. Jednak wiedziałem, że olej Castrol EDGE poradzi sobie z tym zadaniem”.

Opisując swoje doświadczenie za kierownicą, Matt Powers powiedział:

„Z wielką radością ponownie założyłem swój kask Castrol EDGE, a rywalizacja z Benem, legendą wyścigów, na trasie z innego świata była niesamowita. Utrata pierwszego miejsca w ciągu ostatnich kilku sekund zupełnie mnie załamała. Z pewnością będę domagał się rewanżu”.

Skomplikowany kod wirtualnej rzeczywistości został opracowany i stworzony w ciągu 3 miesięcy przez dwóch specjalistów z Los Angeles, Adama Amarala oraz Glenna Snydera. Glenn Snyder / Adam Amaral, którzy stworzyli kod, powiedzieli:

„Ekscytującym faktem tego projektu jest to, że technologia wykorzystana w oleju Castrol EDGE jest taka sama, jak ta stosowana przez wielkich producentów samochodów w samochodach bezzałogowych, jednak w tym wypadku jest ona wykorzystana w połączeniu z wirtualnym światem, dzięki czemu powstaje coś zupełnie nowego i przełomowego, a granice gier i wyścigów samochodowych zostają przekroczone. Jednym z największych wyzwań w tworzeniu tej technologii wyścigów na żywo było rozwiązanie problemu opóźnienia i zapewnienie braku konieczności ponownej kalibracji w przypadku śledzenia samochodów. Nasza technologia jest obecnie najbliższa pełnemu wejściu do wirtualnej rzeczywistości”.

A to już wiesz?  Toyota Corolla - ulubiona hybryda polskich kierowców

Austin Evans, prowadzący technologiczny kanał na YouTube, powiedział: „Wysiłek, jaki producent oleju Castrol EDGE włożył w stworzenie testu Virtual Racers jest naprawdę imponujący. Dużo łatwiej byłoby po prostu zrobić reklamę i pokazać coś nieprawdziwego. Zamiast tego stworzyli nową technologię wirtualnej rzeczywistości, która może zmienić przyszłość gier wideo”.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://castroledge.com/pl/virtualracers

– KONIEC-

Informacje dla redaktorów

Castrol EDGE:

Castrol EDGE jest do tej pory najmocniejszym i najbardziej zaawansowanym olejem firmy Castrol.
Castrol EDGE oparty na technologii TITANIUM FST™ ma podwójną wytrzymałość powłoki olejowej.
Zmniejsza tarcie, co pomaga w maksymalizacji wydajności silnika.

Titanium Trials:

Titanium Trials to seria wyzwań wyścigowych prezentujących siłę oleju Castrol EDGE opartego na technologii Titanium FST™, który jest najbardziej zaawansowanym i najmocniejszym olejem firmy Castrol.

Titanium Strong Virtual Drift:

W teście Titanium Strong Virtual Drift jeden człowiek przekroczył granice jazdy wyczynowej, korzystając z przełomowej technologii.

Film jest dostępny tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wmZG50zltn4

Kierowca Matt Powers w specjalnym kasku do wirtualnej rzeczywistości poprowadził prawdziwego Mustanga w wirtualnym świecie, nie widząc świata rzeczywistego. Powers musiał polegać wyłącznie na swojej intuicji i wydajności swojego pojazdu, aby przetrwać i wydostać się z wirtualnego świata, dając przykład wyjątkowej współpracy człowieka z maszyną.

Titanium Strong Blackout:

W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Titanium Trials Castrol EDGE: Titanium Strong Blackout. Gwiazda YouTube'a, Ken Block, oraz kilku innych kierowców wspólnie wzięło udział w jedynym w swoim rodzaju wyścigu ze światłem na torze pogrążonym w ciemności.

Film jest dostępny tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=0WKis4NYLHo

W Blackout wykorzystano nowoczesny, czarny jak smoła tor wyścigowy wyznaczony setkami strumieni światła. Tor został stworzony dla czterech samochodów i sprawdził umiejętności kierowców podczas ich pierwszej współpracy.

Olej Castrol EDGE oparty na technologii TITANIUM FST™:

A to już wiesz?  Taurus rusza z usługą wypożyczenia łańcuchów śniegowych

Fakty na temat technologii

Rozwój:

W celu uzyskania dokładnej formuły stworzono i przetestowano 2400 mieszanek smaru, a podczas testów silników przejechano równowartość 1,9 miliona mil (75 okrążeń świata).

Potrzeba mocnego oleju:

Współczesna technologia umożliwia producentom samochodów tworzenie mniejszych, ale mocniejszych i wydajniejszych silników. Celem jest zapewnienie:

zwiększonej oszczędności paliwa
zmniejszonej emisji spalin
wysokiej wydajności

Ciśnienia w silniku są w skutek tego niemal podwojone, co powoduje większe obciążenie oleju.

Ciśnienia te dochodzą do 10 000 kg na centymetr kwadratowy

Są one równe obciążeniu, które pięć ustawionych jeden na drugim samochodów wywarłoby na cienkim obcasie.

Konstrukcje silników stały się bardziej zaawansowane, wprowadzono np. wtrysk bezpośredni oraz układ doładowania. Cechy te skutkują zwiększeniem ciśnienia w silniku, co powoduje większe obciążenie oleju.

Niektóre ruchome części silnika potrzebują oleju do rozdzielania metalowych powierzchni, dlatego wymagany jest olej, którego niezmienna siła została udowodniona.

Nasz najmocniejszy olej Castrol EDGE oparty na technologii TITANIUM FST™:

Castrol EDGE oparty na technologii TITANIUM FST™ ma podwójną wytrzymałość powłoki olejowej
Zapobiega rozkładowi powłoki olejowej
Zmniejsza tarcie, co pomaga w maksymalizacji wydajności silnika

Moc, która pozwala przekraczać granice:

Olej Castrol EDGE oparty na technologii TITANIUM FST™ ma moc, która radzi sobie z obciążeniami w nowoczesnych silnikach. Olej Castrol EDGE ma teraz moc tytanu i potrafi spełnić wszystkie wymagania kierowcy i silnika.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA #VIRTUALRACERS: DWÓCH MISTRZÓW RAMIĘ W RAMIĘ BIZNES, Motoryzacja - Ukazał się film z najnowszym wyścigiem prezentowanym przez Castrol EDGE w ramach serii Titanium Trials — na jednym torze ściga się kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins (dawniej „Stig”).
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy