Wiadomości branżowe

Pierwsi finaliści tegorocznego ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s

Inter Cars Wieliczka i Inter-Team I Warszawa zwycięzcami pierwszych dwóch regionalnych eliminacji Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s. Rozgrywki zorganizowane zostały 22 maja na boiskach "Warszawianki" w Warszawie. W pierwszych eliminacjach,

Inter Cars Wieliczka i Inter-Team I Warszawa zwycięzcami pierwszych dwóch regionalnych eliminacji Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s. Rozgrywki zorganizowane zostały 22 maja na boiskach “Warszawianki” w Warszawie.

W pierwszych eliminacjach, które odbywały sie w miniony weekend równolegle na dwóch boiskach, wzięły udział aż 23 drużyny –  każda po ośmiu zawodników. Łącznie rozegrano 50 meczów. Padło w nich 206 bramek. Spotkania grupowe wyłoniły osiem zespołów, które w fazie pucharowej walczyły o zwycięstwo i awans do Wielkiego Finału Castrol 5s.

Castrol 5s to turniej piłki nożnej przygotowany specjalnie dla Partnerów handlowych firmy. Po sukcesie zorganizowanych na przełomie 2007 i 2008 roku rozgrywek europejskich i ogromnym zainteresowaniu krajowymi eliminacjami, firma Castrol Polska podjęła decyzję o organizacji w tym roku polskiej edycji Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s. To zaangażowanie idealnie dopełnia działania firmy Castrol jako jednego ze sponsorów Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Główną nagrodą w tegorocznym Finale polskiej edycji Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s, który rozegrany zostanie 11 lipca, jest trzydniowy wyjazd do Londynu na mecz angielskiej Premier League oraz możliwość zwiedzenia laboratorium Castrol w Pangbourne.

Zadowolenia z poziomu pierwszych eliminacji turnieju nie krył jego ambasador, wielokrotny reprezentant kraju w piłce nożnej i 6-krotny Mistrz Polski, Mirosław Szymkowiak: – Poziom gry był bardzo wyrównany dzięki temu, że uczestnicy dostosowali się do regulaminu. Zakładał on między innymi, że zawodnikami nie mogły być osoby grające wcześniej w III i wyższych, oraz sportowych ligach. Cieszę się, że drużyny wzajemnie się szanowały. Rozgrywki dostarczyły naprawdę wielu emocji, ładnych akcji oraz bramek – dodał.

Obok pucharów i medali zawodnikom najlepszych drużyn przyznano także nagrody indywidualne: wybrano najlepszego bramkarza, strzelca i piłkarza każdej z eliminacji. W pierwszej kategorii zwyciężyli Tomasz Listwoń z Inter Cars Cząstków Mazowiecki I i Grzegorz Wojdyło z Dakolu Dębica. Najlepszymi strzelcami zostali Krzysztof Kluza z Inter Cars Wieliczka i Michał Stryjek z Inter Cars Cząstków Mazowiecki II – obaj z ośmioma golami na koncie. Za najlepszych piłkarzy uznano: Macieja Maderaka z Inter Cars Wieliczka oraz Kamila Filipczaka z Inter-Team I.

A to już wiesz?  CastrolMoto – najciekawsze strony motocykla

Rywalizowano nie tylko na boiskach. W turnieju piłkarzyków stołowych walczyli dziennikarze. Wygrała go dwójka z redakcji polskiej edycji miesięcznika TopGear. Drugą lokatę zajęła redakcja Autoklub.pl, a trzecie miejsce przypadło dziennikarzom Moto Orange.

Wyniki fazy pucharowej I eliminacji 2. Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s:

Półfinały:

Inter Cars Warszawa Arkuszowa – Inter Cars Wieliczka 0:5

Inter Cars Cząstków Mazowiecki – Ster Radom 2:0

Mecz o 3.miejsce:

Inter Cars Warszawa Arkuszowa – Ster Radom 1:2

Finał:

Inter Cars Wieliczka – Inter Cars Cząstków Mazowiecki I 1:0

Wyniki fazy pucharowej I eliminacji 2. Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s:

Półfinały:

Hurtownia Artykułów Motoryzacyjnych Stachura Kraków – Inter-Team I 1:1 (k. 2:4)

Dakol Dębica – Inter Cars Cząstków Mazowiecki II 1:1 (k. 3:2)

Mecz o 3. miejsce:

Hurtownia Artykułów Motoryzacyjnych Stachura Kraków – Inter Cars Cząstków Mazowiecki I 0:5 (walkower – drużyna z Krakowa z powodu kontuzji nie przystąpiła do meczu)

Finał:

Inter-Team I – Dakol Dębica 1:0

Kolejne eliminacje odbędą się: 12 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim oraz 19 czerwca w Gdańsku. Wielki Finał Turnieju piłkarskiego Castrol 5s zostanie rozegrany w Warszawie 11 lipca, w dniu Finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2010r.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy