Wiadomości branżowe

8,506 sekundy: nowy życiowy rekord Grzegorza Staszewskiego

Startujący w barwach Castrol EDGE Team Grzegorz Staszewski wygrał finałowy wyścig na dystansie ¼ mili w klasie AWD oraz super finał najszybszego auta z wszystkich klas podczas zawodów z cyklu Pucharu Europy Centralnej w Dragracingu,

Startujący w barwach Castrol EDGE Team Grzegorz Staszewski wygrał finałowy wyścig na dystansie ¼ mili w klasie AWD oraz super finał najszybszego auta z wszystkich klas podczas zawodów z cyklu Pucharu Europy Centralnej w Dragracingu, które odbyły się w miniony weekend na węgierskim lotnisku Kiskunlacháza na Węgrzech. 

Czas 8,506 sekundy przy prędkości 254 km/h na mecie – to życiowy rekord Grzegorza Staszewskiego w historii jego startów w wyścigach na ¼ mili. „Tor był znakomicie przygotowany” – stwierdził po występie  Grzegorz Staszewski. „To dzięki świetnej trakcji udało mi się poprawić start i osiągnąć dystans 60 stóp już po 1,300 sekundy, co było dla mnie dotychczas marzeniem. Właśnie takiego toru potrzebowałem by móc ustanowić nowy życiowy rekord. Konkurencja była bardzo silna, dlatego wynik tym bardziej cieszy”

W finałowym wyścigu na dystansie ¼ mili w klasie AWD oraz super finale najszybszego auta z wszystkich klas Staszewski wygrał z czasem 8,7 sekundy. Jego główny konkurent, Austriak Jurgen Jaskistam kierujący piekielnie mocnym Audi 80 2.2 Turbo osiągnął czas 9,1 sekundy i zajął drugie miejsce.

Już dziś przed Grzegorzem Staszewskim i jego Corvette kolejny start w Mistrzostwach Słowacji w Dragracingu na Slovakia Ring.

W Polsce słynną Corevette VTG w akcji będzie można zobaczyć w najbliższy weekend 9 lipca w Olsztynie na Night Power 2011.

Castrol to producent wiodącej marki olejów syntetycznych Castrol EDGE. Oficjalny Partner UEFA EURO 2012™, turnieju rozgrywanego w przyszłym roku w Polsce. Firma sponsoruje zespoły oraz indywidualnych zawodników w sportach motorowych w Polsce i na arenie międzynarodowej. Więcej informacji na www.castrol.pl

A to już wiesz?  WRC: Hirvonen czwarty w Portugalii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy