Wiadomości branżowe

Ford i Castrol Mistrzem Świata 2006!!!

Współpraca Castrola i Forda już na początku sezonu zapowiadała się bardzo obiecująco. Mistrzowski tytuł jest ukoronowaniem współpracy tak znakomitych marek motoryzacyjnych. Podczas Rajdu Nowej Zelandii,

Współpraca Castrola i Forda już na początku sezonu zapowiadała się bardzo obiecująco. Mistrzowski tytuł jest ukoronowaniem współpracy tak znakomitych marek motoryzacyjnych.

Podczas Rajdu Nowej Zelandii, "podwójne" zwycięstwo zespołu Forda – Gronholm na 1-szym a Hirvonen na 2-gim miejscu – przyniosło wspieranemu przez Castrol zespołowi upragniony tytuł Mistrza Świata Konstruktorów.
Zespół spod "błękitnego owalu" do zwycięstwa w kategorii potrzebował jedynie 3-ech punktów, jednak i Marcus i Mikko zdecydowani byli na podkreślenie tego ogromnego sukcesu i w Nowej Zelandii wywalczyli maksymalną ilość punktów – 16!!

Marcus prowadził przez wszystkie 17 OS-ów rajdu, po raz szósty w sezonie zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, z Mikko Hirvonenem na drugiej pozycji. To samo zwycięstwo które przyniosło tytuł dla zespołu dało Marcusowi tytuł V-ce Mistrza kierowców, tuż przed Sebastienem Loebem.

Marcus Gronholm: "To wspaniałe uczucie wygrać rajd i tytuł mistrzowski tego samego dnia. Może wyglądało to na proste i łatwe do siągnięcia, jednak msiałem przez cały czas jechać bardzo szybko i bezpiecznie."

Malcolm Wilson (szef zespołu): "Nasi kierowcy odegrali wielką rolę w tym sezonie. Doskonale rozumieli się jako zespół i współpracowali razem. W wielkim stopniu także przyczynili się do rozwoju samochodu. Po doskonałym początku sezonu w Monte Carlo i Szwecji mieliśmy trochę kłopotów, jednak chłopcy spisali się znakomicie osiągając wyznaczony cel. Tytuł jest dla mnie osobiście wielką satysfakcją, tyle razy byliśmy "o krok" i teraz, będąc na szczycie jestem naprawde dumny."

Czas od ostatniego roku w którym Ford cieszył się tytułem Mistrza Świata w 1979 roku, zespół spędzał na ciężkiej walce będąc niejednokrotnie blisko kolejnego sukcesu. Po takich sławach jak Carlos Sainz, Colin McRae, Markko Martin czy Peter Solberg to dwu-krotny mistrz świata – Marcus Gronholm przyczynił się do kolejnego zwycięstwa w klasyfikacji konstruktorów. Przedstawiony podczas Rajdu Australii 05 Ford Focus udowodnił swoją przydatność i skuteczność wygrywając – do tej pory – siedem rajdów WRC. To wszystko jeszcze przed końcem obecnego sezonu – przed Rajdem Walii 06.

A to już wiesz?  Harce w aucie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy