Poradnik Wiadomości branżowe

Marcin Scheffler bliżej zwycięstwa w Castrol EDGE Trophy 2013

Dzięki wygranej w Rajdzie Rzeszowskim Marcin Scheffler powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji Castrol EDGE Trophy. Kolejne miejsca zajęli Rafał Janczak i Dariusz Poloński. Identyczna kolejność jest także w klasyfikacji sezonu.Początek pierwszego dnia rajdu należał do Dariusza Polońskiego, ale już po drugim odcinku specjalnym  wyprzedzili go m.in. Marcin Scheffler i Rafał

Teaser

Dzięki wygranej w Rajdzie Rzeszowskim Marcin Scheffler powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji Castrol EDGE Trophy. Kolejne miejsca zajęli Rafał Janczak i Dariusz Poloński. Identyczna kolejność jest także w klasyfikacji sezonu.

Początek pierwszego dnia rajdu należał do Dariusza Polońskiego, ale już po drugim odcinku specjalnym  wyprzedzili go m.in. Marcin Scheffler i Rafał Janczak. Ten pierwszy prowadzenia nie oddał do mety. Już na początku rajdu Marcin Górny i Hubert Ptaszek wypadli z trasy i dachowali. Na szczęście uszkodzenia samochodów udało się naprawić i obaj stanęli na starcie drugiego etapu, zdobywając odpowiednio 2 i 3 punkty. Pecha miał debiutujący w tym sezonie Rafał Stalmach, który urwał lewarek zmiany biegów i „przekręcił” silnik. Niestety, awaria samochodu była zbyt poważna i kierowca Fiesty z numerem 59 musiał się wycofać.

Pierwszy sobotni odcinek specjalny wygrał Poloński, dając rywalom sygnał, że nie zamierza rezygnować z walki o miejsce wyższe niż trzecie. Jednak konkurenci byli zbyt dobrze dysponowani i nie tylko nie pozwolili mu się dogonić, ale nawet zwiększyli przewagę. Scheffler i Janczak, bo o nich mowa, wygrali wszystkie pozostałe sobotnie oesy.

Dzięki wygranej w Rajdzie Rzeszowskim Scheffler zdobył 18 punktów do klasyfikacji sezonu i powiększył do 16 oczek swoją przewagę nad Rafałem Janczakiem, który z Rzeszowa wyjechał „bogatszy” o 15 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Dariusz Poloński, ale tylko o punkt mniej ma Marcin Górny. Do końca sezonu zostały tylko dwie eliminacje: Rajd Polski i Rajd Dolnośląski, Scheffler ma ogromną szansę na wygraną w tegorocznym cyklu CET, ale walka o drugie miejsce powinna się toczyć do ostatniego odcinka specjalnego sezonu 2013.

Sponsorem Pucharu jest Castrol EDGE, wiodąca marka olejowa na świecie. Castrol od lat angażuje się w sporty motorowe dostarczając najbardziej wytrzymałe produkty dla zawodników na trasach WRC czy Rajdu Dakar. Opracowując specjalne oleje Castrol przyczynia się do poprawy osiągów i wytrzymałości pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. 

A to już wiesz?  Nowy Country Manager biznesu Castrol w Polsce

Partnerami Pucharu są firmy: G4 Garage, Michelin, GoPro, MSP Competition, Marwit, VW Bełtowski, Ford Pol-Motors, Autoguard, Magazyn Rajdowy WRC, Sportklub, Radio Eska, Live Motorsport, Ozoshi Racing. Partnerem logistycznym jest Grupa DBK.

 

Więcej informacji www.fiestar2.pl, www.facebook.com/FiestaR2plhttp://www.youtube.com/fiestar2pl

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy