Wiadomości branżowe

Który celebryta jeździ lepszym samochodem rodzinnym?

Gwiazdy kochają Porsche, Ferrari i Jaguary? Niekoniecznie! Celebryci to też ludzie i również potrzebują zwykłych aut, szczególnie gdy mają rodzinę lub stawiają na bezpieczeństwo, funkcjonalność i ekonomię. Jakimi samochodami rodzinnymi jeżdżą znane osoby? Co skłoniło ich do zakupu ulubionego modelu? Przedstawiamy zestawienie!Gwiazdy nie zawsze wybierają

Gwiazdy kochają Porsche, Ferrari i Jaguary? Niekoniecznie! Celebryci to też ludzie i również potrzebują zwykłych aut, szczególnie gdy mają rodzinę lub stawiają na bezpieczeństwo, funkcjonalność i ekonomię. Jakimi samochodami rodzinnymi jeżdżą znane osoby? Co skłoniło ich do zakupu ulubionego modelu? Przedstawiamy zestawienie!

Gwiazdy nie zawsze wybierają supersamochody, co więcej, przy zakupie kierują się podobnymi kryteriami co przeciętny Kowalski. Przypomnijcie sobie, o czym myślicie przy wyborze pojazdu jako założyciele rodziny?  Bezpieczeństwie! Tak też jest w przypadku aktorów, piosenkarzy, sportowców czy polityków. Inne ważne cechy to funkcjonalność, ekonomia, cena i osiągi. Kryteria te najlepiej spełniają SUV-y oraz rodzinne sedany i kombi. Te pierwsze mają najwięcej odbiorców.

SUV-y to domena kobiet, Joanna Senyszyn zasiadała między innymi za kierownicą Nissana oraz Hondy CR-V. Podobny gust ma Ewa Kopacz – Toyota RAV-4. Nie tylko kobiety świata polityki jeżdżą SUV-ami. Modelka oraz prezenterka programu Top Model – Joanna Krupa w Polsce korzystała z Hondy CR-V. Mężczyźni też chętnie zasiadają za kierownicą SUV-ów. Andrzej Nejman również jeździ modelem samochodu rodzinnego – Hondą CR-V.

HONDA CR-V (ostatnia generacja):

+ wysoki poziom bezpieczeństwa,

+ bagażnik o pojemności 589 litrów

+ wysoki poziom komfortu

+ duża ilość schowków

+ niskie zużycie paliwa (jednostki 2.0 i-VTEC oraz 2.2 i-DTEC)

+ wygodna tylna kanapa

– nisko otwierająca się klapa bagażnika

– wysoka cena

TOYOTA RAV-4 (ostatnia generacja, 5d):

+ wysoki poziom bezpieczeństwa

+ bagażnik o pojemności 586 litrów

+ ekonomiczne silniki (2.0 i 2.2 D-CAT)

+ wygodna tylna kanapa

+ duża ilość schowków

– jakość amortyzacji niższa niż u konkurentów z segmentu

– wysoka cena

Pisarka Katarzyna Grochola ma też słabość do pojazdów uterenowionych – Suzuki Vitara. Japońskim autom wierna jest też Monika Olejnik, także jeździ CR-V. Sporo gwiazd ceni też Subaru, do tej marki przywiązany jest między innymi Grzegorz Turnau.

A to już wiesz?  Marco Melandri na podium G.P. Turcji

SUZUKI GRAND VITARA (III generacja):

+ wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego (napęd 4×4)

+ komfortowe zawieszenie

+ atrakcyjna cena

+ właściwości terenowe

– pojemność bagażnika 398 litrów

– paliwożerny silnik

– nie najwygodniejsza tylna kanapa

Często nie bez znaczenia jest też wygląd pojazdu. Prezentera telewizyjnego Oliviera Janiaka można było spotkać między innymi w Hondzie Accord Tourer z silnikiem o mocy 150 KM. Tu nie ma wątpliwości, design samochodu też był brany pod uwagę. Honda znana jest z niezawodności i tak też jest w przypadku Accorda. Dodatkowe zalety to pojemny bagażnik umożliwiający przewożenie większych ładunków.  Nie sposób też zapomnieć o bardzo dobrych właściwościach jezdnych tego modelu, co przekłada się na poziom bezpieczeństwa czynnego.

Warto wspomnieć, że amerykański odpowiednik Accorda, czyli Acurę TSX znajdziemy w garażu Marka Zuckerberga, byłego szefa Facebooka, który w 2013 roku znalazł się na liście najmłodszych miliarderów. Inny jego samochód to Volkswagen Golf GTI z 2012, czyli popularne auto klasy kompakt w usportowionej odmianie.

Poza najważniejszymi cechami wspólnymi powyższych modeli, takimi jak bezpieczeństwo, wielkość czy wygląd, pojawił się kraj pochodzenia. Czyżby znane osoby, kupujące pojazdy z myślą o rodzinie, chętniej wybierały auta z Japonii? Byłoby to odmienne od gustu ogółu Polaków, którzy najczęściej decydują się na samochody niemieckich producentów. Widać japońska stylistyka i technologia przypadła do gustu najbardziej wymagającym konsumentom.

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy