BIZNES Motoryzacja

HELLA partnerem akcji Bezpieczny Warsztat

HELLA wraz z Adamem Klimkiem będzie doradzać i edukować kierowców w ich prawach dotyczących serwisowania

Data publikacji: 2016-07-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: HELLA partnerem akcji Bezpieczny Warsztat
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

HELLA wraz z Adamem Klimkiem będzie doradzać i edukować kierowców w ich prawach dotyczących serwisowania samochodów.

HELLA partnerem akcji Bezpieczny Warsztat BIZNES, Motoryzacja - HELLA wraz z Adamem Klimkiem będzie doradzać i edukować kierowców w ich prawach dotyczących serwisowania samochodów.

HELLA partnerem akcji Bezpieczny Warsztat

HELLA wraz z Adamem Klimkiem będzie doradzać i edukować kierowców w ich prawach dotyczących serwisowania samochodów.

Akcja Bezpieczny Warsztat to kampania organizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych mająca na celu pomoc i doradztwo w serwisowaniu samochodów, tak by robić to mądrze i ograniczać konieczne wydatki. Dodatkowym celem akcji jest również poinformowanie o możliwości naprawiania i serwisowania auta poza autoryzowanymi serwisami bez utraty gwarancji. Wszystko dzięki rozporządzeniu Komisji Europejskiej z 2011 roku – GVO (Gruppen Freistellungs Ver Ordnung) / MV BER (Motor Vehicle Block Exemption Regulation).

Na naszym rynku zauważalne jest lobby koncernów samochodowych dotyczące konieczności używania produktów danego producenta, powodujące straty w portfelach kierowców. HELLA jako producent i dostawca części z przyjemnością wzięła udział w akcji, która wpisuje się w naszą misję. Od wielu lat wspomagany pracowników niezależnych warsztatów oraz serwisów organizując dla nich szkolenia, oraz jesteśmy organizatorami akcji dla kierowców dotyczących bezpieczeństwa na drogach. – Mówi Monika Maciejewska Dyrektor Działu Zarządzania Produktem i Marketingu HELLA Polska

Rozporządzenie umożliwia kierowcom, nawet w okresie obowiązywania gwarancji, stosowanie części zamiennych innych producentów oraz serwisować pojazdy w niezależnych warsztatach, bez utraty jej ważności.
Dla zachowania gwarancji ważne jest:

Serwisowanie pojazdu zgodnie z zaleceniami producenta samochodu;
Dokonanie odpowiedniego wpisu w książce serwisowej pojazdu;
Zastosowanie części co najmniej porównywalnej jakości;
Wystawienie faktury na części i przeprowadzony serwis

Gwarancja udzielana przez producentów samochodów:

Nie może być warunkowana wykorzystywaniem do napraw części z logo producenta samochodu, tzw. powszechnie oryginalnych;
Nie może być warunkowana serwisowaniem i przeglądami w ASO.

A to już wiesz?  Nowa strona internetowa marki Matador

 

HELLA to globalna, niezależna, rodzinna firma notowana na giełdzie, która posiada około 32 tysięcy pracowników w 100 oddziałach zlokalizowanych w ponad 35 krajach na całym świecie. Grupa HELLA rozwija i produkuje wysokiej klasy systemy oświetlenia oraz elektronikę samochodową. Koncern jest jednym z największych detalicznych dystrybutorów części samochodowych, akcesoriów, diagnostyki i usług dla branży motoryzacyjnej w Europie. Działając w ramach spółek joint venture, produkuje kompletne moduły samochodowe, systemy klimatyzacji i pokładowe instalacje elektryczne. Z zespołem ponad 6 tys. pracowników zatrudnionych w działach badań i rozwoju, HELLA jest jednym z najważniejszych koncernów na rynku, który jest motorem napędowym tworzenia innowacyjnych rozwiązań w swojej branży. Osiągając w roku obrotowym 2014/2015 sprzedaż na poziomie ok. 5,8 mld. euro, HELLA znalazła się wśród 40 największych dostawców w branży samochodowej na świecie i wśród 100 największych niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych. Więcej informacji: http://www.hella.com/hella-pl/index.html?rdeLocaleAttr=pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
HELLA partnerem akcji Bezpieczny Warsztat BIZNES, Motoryzacja - HELLA wraz z Adamem Klimkiem będzie doradzać i edukować kierowców w ich prawach dotyczących serwisowania samochodów.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy