Wiadomości branżowe

Castrol rewolucjonizuje rynek olejowy nową linią Castrol Professional

Podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodowych Castrol zaprezentował nową linię produktów Professional dostępnych wyłącznie w autoryzowanych serwisach samochodowych. Są to najbardziej zaawansowane

Podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodowych Castrol zaprezentował nową linię produktów Professional dostępnych wyłącznie w autoryzowanych serwisach samochodowych. Są to najbardziej zaawansowane technologicznie oleje w historii. Dzięki rewolucyjnej Fluid Strength Technology™ nowy Castrol EDGE Professional to najbardziej wytrzymały olej na rynku.

„Wprowadzenie nowej oferty Castrol Professional to jedno z ważniejszych wydarzeń w ponad 112-letniej historii firmy”, powiedział Sławomir Radoń, Dyrektor Marketingu Castrol na Europę Środkową. „Od początku istnienia, czyli już od XIX w., priorytetami firmy były rozwój i badania naukowe, dzięki którym mogliśmy tworzyć pionierskie produkty. Dziś takim produktem jest nowy Castrol EDGE Professional. Z dumą prezentujemy filar nowej oferty dla punktów autoryzowanych oraz pierwszy i jedyny olej wykorzystujący adaptacyjną technologię FST™”.

FST™, czyli Fluid Strength Technology™, to największe osiągnięcie technologiczne opracowane w laboratorium Castrol. Dzięki niemu Castrol EDGE Professional stale adaptuje się i dopasowuje do potrzeb silnika. To pierwszy olej na rynku, który jednocześnie zapewnia wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy oraz dostarcza oszczędności paliwa, co umożliwia obniżenie emisji niebezpiecznych związków do środowiska przy niewielkich obciążeniach silnika.

„Do tej pory dostępne były oleje energooszczędne lub zapewniające lepszą ochronę przed zużyciem. Nowy Castrol EDGE Professional jest pierwszym olejem, który łączy w sobie te dwie korzyści”, wyjaśniał Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. „Jest on także wyjątkowo wytrzymały. Przeprowadzone testy udowodniły, że redukuje kontakt metal-metal o minimum 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnym olejem”.

To niejedyne cechy świadczące o zaawansowaniu nowych produktów. Castrol EDGE Professional został opracowany w technologii podwójnej filtracji, dotychczas stosowanej w produkcji olejów na pierwsze fabryczne zalanie silników. Daje ona pewność najwyższej jakości oleju. Potwierdzają ją liczne rekomendacje wiodących producentów samochodów, jak: Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, MINI, SEAT, Skoda, Volvo i Volkswagen.

A to już wiesz?  Solidne występy Truck Race Team Allgauer w Nogaro

„Rekomendacje czołowych producentów są niezwykle ważne. Po raz pierwszy rekomendowana jest nie tylko marka Castrol, ale również konkretny produkt – Castrol EDGE Professional”, powiedziała Magdalena Vielhaber, odpowiedzialna w Castrol za współpracę z importerami i serwisami autoryzowanymi. „Daje to ogromną przewagę nad konkurencją zarówno naszym olejom z linii Professional, jak i partnerom mającym je w swojej ofercie”.

Olej Castrol EDGE Professional posiada również wyjątkowe, fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV, które potwierdza jakość i oryginalność Professional. Pozwala również na naoczne odróżnienie Castrol EDGE Professional od konkurencyjnych produktów.

Drugą z marek Castrol, obok EDGE Professional, wchodzącą w skład oferty dostępnej wyłącznie w autoryzowanych serwisach jest Castrol Magnatec Professional. To olej wyróżniający się technologią Inteligentnych Molekuł przylegających do ścianek silnika. Podobnie jak Castrol EDGE Professional jest opracowywany w technologii podwójnej filtracji i ma wyjątkową zieloną barwę.

Nowe oleje Castrol Professional są dostępne w sprzedaży od czerwca 2011 r., sukcesywnie zastępując poprzednie produkty.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi infomacjami nt. nowych produktów w materiałach prasowych dostępnych w Biurze Prasowym Castrol – www.media.castrol.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy