Wiadomości branżowe

Castrol Honda wraca do World Superbike

Legendarne barwy Castrol Honda powracają do motocyklowych mistrzostw świata World Superbike w sezonie 2011.Ekipę reprezentować będą Jonathan Rea i Ruben Xaus. Zawodnicy dosiądą modelu Honda CBR1000RR Fireblade przygotowanego przez

Legendarne barwy Castrol Honda powracają do motocyklowych mistrzostw świata World Superbike w sezonie 2011.


Ekipę reprezentować będą Jonathan Rea i Ruben Xaus. Zawodnicy dosiądą modelu Honda CBR1000RR Fireblade przygotowanego przez holenderską firmę Ten Kate Racing, która wystawia zespół Hondy w World Superbike od roku 2004. „Kiedy zaczynaliśmy, ekipa Castrol Honda była dla wszystkich wzorem profesjonalizmu i osiągów – przyznaje Ronald Ten Kate. – Starty w tych historycznych barwach to dla nas wielki zaszczyt.”


Producent olejów silnikowych, Castrol wspierał w ostatnich latach starty Hondy w World Superbike, zaś w roli sponsora tytularnego sięgnął razem z Hondą po trzy tytuły mistrzów świata. Raz z Amerykaninem Johnem Kocinskim w roku 1997 oraz dwukrotnie z jego rodakiem, Colinem Edwardsem w latach 2000 i 2002.


Tegoroczny sezon World Superbike, który rozpocznie się 27 lutego na australijskim torze Phillip Island, będzie trzecim dla Jonathana Rea. Pochodzący z Irlandii Północnej 23-latek rywalizację w 2009 roku zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami, rok temu triumfował cztery razy i zajął w klasyfikacji czwarte miejsce. „Oglądanie Colina Edwardsa walczącego o tytuł dla zespołu Castrol Honda podczas sezonu 2002 było dla mnie ogromną inspiracją, dlatego jazda w tych samych barwach to dla mnie wielki zaszczyt – mówi Rea. – Motocykl wygląda fantastycznie, a Ten Kate świetnie go przygotowało, dlatego dam z siebie wszystko, aby pójść w ślady Colina.”


Ruben Xaus zadebiutował w World Superbike w  1998 roku, zaś sezon 2003 zakończył jako wicemistrz świata, przez kolejne dwa lata ścigając się w MotoGP. 32-letni Katalończyk ma na swoim koncie 11 zwycięstw i 35 wizyt na podium. „Po wielu latach startów w mistrzostwach świata bycie częścią tak dużego projektu jak Castrol Honda bardzo mnie cieszy i jest dla mnie bardzo ważne – dodaje Xaus. – To bardzo utytułowane i ekscytujące połączenie, które mam nadzieje przyniesie nam wiele zwycięstw.”

A to już wiesz?  Simoncelli przesiadł się do rajdówki Hirvonena!

Trwająca ponad 50 lat współpraca firm Castrol i Honda sięga roku 1959 i pierwszych startów japońskiego producenta w wyścigach motocyklowych TT na słynnej wyspie Man. „Wyścigi to dla nas najlepsze środowisko do rozwoju naszej zaawansowanej technologii Castrol Power One, a zespół Castrol Honda to idealna platforma do zaprezentowania możliwości naszych produktów, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi z ponownego połączenia sił z Hondą” – kończy Donald Smith, manager do spraw sponsoringu firmy Castrol.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy