Wiadomości branżowe

Boruc coraz wyżej w Rankingu Castrol. Benzema wyprzedza Ronaldo

W najnowszym zestawieniu Rankingu Castrol Karim Benzema awansował na drugą pozycję, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Cristiano Ronaldo. Systematycznie do góry pnie się też Artur Boruc, który dzięki dziewięciu meczom bez

W najnowszym zestawieniu Rankingu Castrol Karim Benzema awansował na drugą pozycję, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Cristiano Ronaldo. Systematycznie do góry pnie się też Artur Boruc, który dzięki dziewięciu meczom bez straty gola wszedł do pierwszej dwusetki.

Po raz pierwszy od wielu miesięcy swoją pozycję wicelidera Rankingu Castrol stracił Cristiano Ronaldo. Musiał uznać wyższość swojego kolegi z Realu Madryt, Karima Benzemy, który w Lidze Mistrzów strzelał gola średnio co 62 minuty. To najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników występujących w tej edycji rozgrywek. Do ścisłej czołówki przebił się też Robin van Persie. Napastnik Arsenalu Londyn ma najwyższy wskaźnik skuteczności spośród piłkarzy w pięciu najsilniejszych ligach Europy. Trafił do bramki już piętnaście razy w czternastu meczach.

Swój marsz w górę zestawienia kontynuuje Artur Boruc. Odkąd latem przyszedł do włoskiej Fiorentiny, aż dziewięć razy udało mu się zakończyć mecz bez straty gola. Dzięki temu awansował o kolejne dwieście pozycji i w najnowszym rankingu zajmuje już 193 miejsce. O 42 oczka wyprzedza go Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund. Trzeci spośród Polaków jest Dariusz Dudka.

Jak pokazuje Ranking Castrol, w minionym miesiącu najwięcej działo się  w lidze angielskiej. Javier Hernandez z Manchesteru United zanotował największy skok w zestawieniu, awansując o 865 oczek na 92 pozycję. Z kolei zawodnikiem miesiąca został Maxi Rodriguez z Liverpoolu, który zaliczył hat-trick w meczu z Birmingham City. W tym samym spotkaniu wykonał 24 celne podania (z 26), wygrał pięć pojedynków i trzy razy odebrał piłkę rywalom, dzięki czemu za jeden mecz uzyskał aż 2.212 punktów.

Ranking Castrol EDGE to pierwsze obiektywne zestawienie, pokazujące aktualną formę ponad dwóch tysięcy piłkarzy, występujących w pięciu najlepszych ligach Europy – angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej, niemieckiej i francuskiej. Oparty jest na realnych wskaźnikach, a nie na subiektywnej ocenie. Notowany jest każdy strzał, pojedynek, obrona czy podanie. Na tej podstawie, co miesiąc powstaje wiarygodne zestawienie pokazujące, w jakiej formie znajduje się dany piłkarz i jak prezentuje się na tle rywali. Fani samodzielnie mogą porównać osiągnięcia swoich ulubionych piłkarzy na stronie www.castrolfan.pl

A to już wiesz?  Rekordowa ilość zgłoszeń do konkursu motoryzacyjnego Castrol

Więcej informacji można znaleźć na www.castrolfootball.com oraz na www.castrolfan.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy