BIZNES Motoryzacja

Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak

Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3

Data publikacji: 2016-07-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów.

Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak BIZNES, Motoryzacja - Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów.

Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów. Jak przekonuje Taurus, platformy z serii Basic to obecnie jedna z najciekawszych propozycji pod względem relacji jakość/cena.

Taurus Basic to kolejna w tym roku rowerowa nowość w ofercie Taurusa, czyli producenta i dystrybutora boxów dachowych oraz innych urządzeń ułatwiających samochodowy transport. Wcześniej firma ta wprowadziła na rynek montowane na dachu uchwyty Taurus BikeUp Pro oraz mocowane na haku bagażniki Whispbar WBT21 i WBT31, których jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Jak informuje producent, uchylane bagażniki z serii Basic dostępne są w dwóch wariantach – do jednoczesnego przewozu 2 albo 3 rowerów. Montaż jednośladów nie wymaga użycia narzędzi, a przesuwane uchwyty pozwalają na transport sprzętu o różnych rozmiarach.

„Platformy, które wprowadziliśmy na rynek, wyróżniają się bardzo wysoką relacją jakość/cena. Na tle konkurencyjnych rozwiązań z tego przedziału cenowego nowe bagażniki wyróżniają się m.in. łatwością montażu oraz możliwością regulacji siły docisku zamknięcia na kuli haka. Inne bagażniki o zbliżonej cenie nie oferują tyle, ile platformy Taurus Basic” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

W nowych platformach za bezpieczeństwo sprzętu odpowiada system zamykania z zamkiem na kluczyk. Jak podaje Taurus, w tym przypadku możliwe jest zarówno zamknięcie samego bagażnika na aucie, jak i roweru na bagażniku.

A to już wiesz?  Arval startuje z wynajmem długoterminowym aut dla klientów indywidualnych

„Modele Basic pozwalają na przewóz rowerów ważących nawet 20 kg, dzięki czemu platforma jest kompatybilna z większością rodzajów rowerów. Podobnie jest z kwestią hamulców tarczowych oraz opon. Właściwie jedynym wyjątkiem są rowery typu fatbike” – dodaje Robert Senczek.

Całkowita ładowność nowych platform wynosi – w zależności od modelu – odpowiednio 40 oraz 45 kg. Sam bagażnik waży natomiast 15 lub 16,5 kg i po złożeniu ma niewielkie wymiary, co ułatwia jego przenoszenie i przechowywanie.

Nowe bagażniki Taurus Basic wyprodukowano zgodnie z normą 15263-4:2006, a ich jakość potwierdza atest TÜV. Producent daje na nie 2 lata gwarancji. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 lub 899 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus Basic – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-3 rowerów
pojemność: 2 rowery (3 rowery)
montowanie roweru: rama/koła
ładowność: 40 kg (45 kg)
masa uchwytu: 15 kg (16,5 kg)
maksymalna waga jednego roweru: 20 kg
długość (cm): 54 cm (70 cm)
szerokość (cm): 108 cm
wtyczka zasilająca: 7-pin
światła tylne: tak
pasuje do kół o wymiarach: dowolne (wyjątkiem są rowery typu fatbike)
pasuje do ram o średnicy: 20-80 mm
pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak
pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: nie
odłączenie uchwytu ramy: nie
zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak
zamknięcie rowerów w uchwycie: tak
zamki na wyposażeniu: tak
paski zębate do kół: tak
uchylany: tak
możliwość odchylania z rowerami: tak
do przewozów rowerów elektrycznych: tak
atest TÜV: tak
informacje dodatkowe: norma ISO/DIS 15263-4:2006
gwarancja producenta: 2 lata
sugerowana cena detaliczna: 799 zł (899 zł)

http://www.taurus.info.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak BIZNES, Motoryzacja - Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy