Wiadomości branżowe

Już 20 kwietnia rozpocznie się Castrol EDGE Fiesta Trophy

Wraz z pucharem Castrol EDGE Fiesta Trophy Castrol wraca do sponsoringu rajdów w Polsce.Zawody Castrol EDGE Fiesta Trophy są wliczane do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6 i są organizowane przez firmę G4 Garage we

Wraz z pucharem Castrol EDGE Fiesta Trophy Castrol wraca do sponsoringu rajdów w Polsce.

Zawody Castrol EDGE Fiesta Trophy są wliczane do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6 i są organizowane przez firmę G4 Garage we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym. Sponsorem pucharu jest Castrol, jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Do tegorocznej edycji Castrol EDGE Fiesta Trophy wybrano pięć rajdów, zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i szutrowej. Kierowcy będą mogli zdobywać punkty w następujących imprezach: Rajd Świdnicki (20-22.04), Rajd Karkonoski (1-3.06), Rajd Rzeszowski (9-11.08), Rajd Polski (28-30.09) oraz Rajd Dolnośląski (19-20.10). W cyklu mogą brać udział zawodnicy posiadający ważną licencję sportu samochodowego startujący samochodami Ford Fiesta R1 i R2.

Do pucharu już zgłosili się tacy zawodnicy jak Hubert Ptaszek, Rafał Stalmach, Aron Domżała, Aleksander Jaroszewicz czy Radosław Typa. W organizację zawodów zaangażował się kierowca rajdowy Mariusz Woźniczko, właściciel firmy G4 i zwycięzca ubiegłorocznej edycji. „W zeszłym roku podjąłem decyzję o zaprzestaniu regularnych startów na rzecz nowych wyzwań. Organizacja pucharu jest jednym z nich” – mówi. „Dzięki wsparciu sponsorów zapewnimy wysoki poziom obsługi tej imprezy. Śmiało możemy rywalizować z podobnymi zawodami w innych krajach Europy”.

Tytularny sponsor zawodów, firma Castrol, już od lat angażuje się w sporty motorowe. Opracowując specjalne oleje przyczynia się do poprawy osiągów i wytrzymałości pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. „Castrol EDGE Fiesta Trophy ma na celu umożliwienie młodym, obiecującym kierowcom startów w rajdach profesjonalnie przygotowanymi samochodami” – mówi Dorota Staszewska-Kumiszcze, Castrol Sponsorship Manager. „Castrol EDGE to nasza wiodąca marka. Poprzez sponsoring rajdów podkreślamy jej kluczowe wartości, takie jak ekstremalna wytrzymałość i osiąganie maksymalnych rezultatów w każdych warunkach” – dodaje.

Castrol EDGE Fiesta Trophy to jedyne zawody w Polsce, gdzie będzie zapewniony dostęp do zintegrowanego serwisu dla wszystkich startujących załóg, wzorowany na mistrzostwach świata – na powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych na każdym rajdzie zostanie stworzone miasteczko serwisowe pucharu. Organizatorzy zadbali też o komunikację za pośrednictwem Facebooka i YouTube – po każdym etapie rajdu będzie można obejrzeć 15-minutową relację na kanale YouTube. Dodatkowo każdy zawodnik, który zgłosi się do pucharu, otrzyma komplet opon rajdowych Michelin. Główną nagrodą dla zwycięzcy pucharu jest auto o wartości 60 tysięcy zł. Do wygrania podczas każdej rundy będą też nagrody pieniężne.

A to już wiesz?  Solidne występy Truck Race Team Allgauer w Czechach

 

Więcej informacji: www.fiestar2.pl

Puchar w mediach społecznościowych: http://www.facebook.com/FiestaR2pl, http://www.youtube.com/fiestar2pl

Zdjęcia: przedruk do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: Fot. Castrol EDGE Fiesta Trophy

Kontakt do organizatora pucharu: Marcin Jankiewicz, koordynator, tel. 794 314 740, email: [email protected]

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy