BIZNES Motoryzacja

Inteligentne opony Continental iTyre

Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w

Data publikacji: 2016-09-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Inteligentne opony Continental iTyre
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w oponie.

Inteligentne opony Continental iTyre BIZNES, Motoryzacja - Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w oponie.

Continental wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne i realizując oczekiwania branży transportowej, opracował nową oponę premium – iTyre. Nowość z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury w oponach, pozwoli operatorom flot utrzymywać wysoki poziom bezpieczeństwa i optymalizować koszty użytkowania opon. Obecnie iTyre są dostępne w 22 popularnych rozmiarach.

Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom umieszczonym w iTyre, są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika, który przetwarza informacje, a następnie zapisuje sygnały wysyłane przez czujniki i przesyła je dalej. Informacje, które kierowca może odczytać na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, pozwalają mu w czasie rzeczywistym w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach.

System ContiPressureCheck wykorzystany w oponach iTyre jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane pomiaru ciśnienia i temperatury są przesyłane do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.

Opony iTyre z czujnikami ContiPressureCheck to nie tylko wysoki poziom kontroli i bezpieczeństwa. To także gwarancja obniżania zużycia paliwa, co zapewnia prawidłowe ciśnienie w oponie zmniejszające opory toczenia. Ponadto stała kontrola poziomu ciśnienia ma także pozytywny wpływ na dłuższą żywotność opon.

Gama opon iTyre będzie konsekwentnie poszerzana. Czujniki ContiPressureCheck można także zakupić osobno, w celu zainstalowania ich w już eksploatowanych oponach. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Inteligentne opony Continental iTyre BIZNES, Motoryzacja - Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w oponie.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

A to już wiesz?  Rynek części samochodowych rośnie w siłę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy