Wiadomości branżowe

Szutrowe emocje dla zwycięzców Castrol Professional Academy

O tym, że po wąskiej, szutrowej drodze można z powodzeniem gnać 160 km/h, oraz o tym, że skrzynię biegów da się wymienić w 15 minut przekonali się triumfatorzy tegorocznej edycji konkursu Castrol Professional Academy.

Młodzi technicy z Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie, którzy w kwietniu br. wygrali ogólnopolski konkurs CPA, towarzyszyli w miniony wtorek załodze rajdowej Macieja Oleksowicza przed 68. Rajdem Polski, w okolicach Mikołajek. Wizyta na Mazurach była jedną z nagród dla zwycięzców IV edycji Castrol Professional Academy. Paweł Dakiniewicz, Damian Iwiński i Damian Zięcina mieli okazję zobaczyć z bliska jak funkcjonuje profesjonalny zespół rajdowy oraz pojechać na prawym fotelu auta rywalizującego na co dzień w Mistrzostwach Europy.

Na krótkim odcinku koszalinianie mogli na własnej skórze przekonać się, co czuje pilot pędzący po wyboistych odcinkach specjalnych ze swoim kierowcą. „Wrażenia podczas jazdy z Maćkiem są niesamowite. Myślałem, że wszystko będzie się działo wolniej i mniej ekscytująco, ale Maciek pokazał, co potrafi i zaimponował mi swoją precyzją prowadzenia samochodu w takich warunkach” – opowiadał tuż po zakończeniu co-drive’u Paweł Dakiniewicz.

Pod dużym wrażeniem, był również jego kolega, Damian Iwiński: „Zwykły kierowca nie jest w stanie sobie wyobrazić tego, co się dzieje i co się czuje w samochodzie rajdowym na odcinku specjalnym. Niesamowite jest to jak błyskawicznie wszystko się odbywa – zmiany biegów, kontrowanie, dohamowania przed zakrętami”.

Dodatkową atrakcją była możliwość poznania Sebastiana Lindholma – ośmiokrotnego rajdowego mistrza Finlandii, który towarzyszył Oleksowiczowi w testach.

Castrol Professional Academy to ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów ostatnich klas szkół technicznych o profilach samochodowych. Konkurs został przygotowany z myślą o młodych, zdolnych ludziach, dla których motoryzacja jest nie tylko pasją, ale również sposobem na życie. Z edycji na edycję CPA cieszy się coraz większym zainteresowaniem szkół, nauczycieli i uczniów. W sumie w konkursie rywalizowało już ponad 1800 młodych techników z całej Polski, z czego ponad 700 wzięło udział w tegorocznej, czwartej edycji. Najlepsi, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, otrzymali również indeks Politechniki Poznańskiej. Więcej o konkursie: www.castrolprofessionalacademy.pl 

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
avicena
avicena
9 lat temu

i to jest prawdziwa szutrowa frajada