Simoncelli przesiadł się do rajdówki Hirvonena!

Startujący na co dzień w motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP Marco Simoncelli wziął udział w teście Castrol i Ford Abu Dhabi World Rally Team. Impreza odbyła się w dniach 19-20 września 2011 r. na lotnisku Carlisle w Kumbrii w północno-zachodniej Anglii.

Test został zorganizowany przez Castrol, który jest sponsorem zarówno startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata zespołu Ford Abu Dhabi, jak i teamu San Carlo Honda Gresini, do którego należy Simoncelli startujący w MotoGP.

Włoch prowadził Forda Fiestę RS WRC przez 50 km na krętym torze, a pilotował go sam Mikko Hirvonen. Fin, który niedawno powrócił do Wielkiej Brytanii po zwycięstwie w Rajdzie Australii służył radą i dzielił się swoją bogatą wiedzą. Co ciekawe, dla motocyklisty z zespołu San Carlo Honda Gresini nie był to pierwszy kontakt z rajdówką. Brał on udział w ubiegłorocznym Monza Rally Show, które ukończył na 16. pozycji w klasyfikacji ogólnej, najlepszej spośród zawodników MotoGP.

„Chętnie skorzystałem z zaproszenia firmy Castrol by poprowadzić takie auto. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do samochodu, ale gdy już to zrobiłem, kontrola nad nim była świetna – jest on bardzo dobrze wyważony” – powiedział Marco Simoncelli, który w tegorocznym sezonie dwukrotnie wywalczył pole position w wyścigach MotoGP. „Wymienianie doświadczeń i wiedzy technicznej z innymi kierowcami jest zawsze przydatne. Dużo się dziś nauczyłem od Mikko i zespołu” – dodał.

„Bardzo podoba mi się to, że Castrol umożliwia nam spotkanie innych rajdowców i kierowców” – powiedział Mikko Hirvonen, dwukrotny rajdowy wicemistrz świata. „Marco ma wielki talent. Biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy przejazd w tym samochodzie, ustanowił kilka imponujących czasów. Może po MotoGP jego przyszłość to właśnie WRC!” – podkreślił Fin.

Po teście na torze Simoncelli wraz z Jonathanem Rea, motocyklistą zespołu Castrol Honda rywalizującego w World Superbike – wzięli udział, jako pasażerowie w jeździe na testowym odcinku leśnym M-Sport – firmy przygotowującej Forda Fiestę RS WRS do startów na rajdowych trasach.

Castrol to producent wiodącej marki zaawansowanych technologicznie olejów syntetycznych Castrol EDGE z Fluid Strength Technology™. Jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i liderem w dziedzinie najnowszych technologii środków smarnych. Od ponad 100 lat wspiera i tworzy świat sportów motorowych, co stanowi jedną z podstaw rozwoju firmy. Castrol współpracuje z zespołami swoich partnerów przemysłu motoryzacyjnego w celu osiągania jak najlepszych wyników w najróżniejszych seriach sportów motorowych – MotoGP, WRC, World Superbike czy w serii Le Mans.

0 0 vote
Article Rating
Authors

Related posts

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko spokojnie
Admin
9 lat temu

jeszcze tylko przydałyby się testowe darmowe próbki oleju 😉

Top