Kolejne zwycięstwo Marco Melandri w sezonie 2006

Kierowca wspieranego przez Castrol zespołu MotoGP – Fortuna Honda – Marco Melandri, wraz ze zwycięstwem w Le Mans stał się jedynym kierowcą z więcej niż jednym zwycięstwem na koncie, w sezonie 2006.

Zwycięstwo we francuskim wyścigu Grand Prix MotoGP 2006, było dla Marco kolejnym – po Turcji najwyższym stopniem podium wywalczonym w obecnym sezonie.

Melandri, który do wyścigu zakwalifikował się na 5-tej pozycji i startował z 2-go rzędu, już od pierwszych okrążeń toru Le Mans borykał się z problemami. Trudności dostarczały mu źle dobrane, zbyt twarde opony i musiał skupić się na kontrolowaniu ciągłego uskakiwania i uślizgiwania się swojej Hondy.

Problem opon okazał się na tyle istotny że Marco, po prowadzeniu stawce na pierwszym okrążeniu, po kilku następnych spadł na 6-tą pozycję.

Jednak już w kolejnej fazie wyścigu, hazardowa decyzja doboru opon zaczęła przynosić oczekiwane rezultaty i Marco mógł w pełni wykorzystać potencjał, smarowanego olejami Castrol silnika V5 swojej Hondy – stając się najszybszym kierowcą na torze, ku uciesze, przeszło 75-cio tysięcznego tłumu fanów przybyłych na Le Mans.

Marco, po wygranej walce z Loris-em Capirossi na Ducati, przymierzał się właśnie do wyprzedzenia Hondy Dani Pedrosa-y i wysunięcia się na 2-gą pozycję, kiedy spostrzegł że lider – Valentino Rossi, na skutek problemów technicznych ze swoją Yamahą, wycofuje się z wyścigu.

Marco Melandri: "Uświadomiłem sobie wtedy że mam szansę na zwycięstwo! Byłem szczęśliwy i zadowolony z takiej sytuacji, bo nie spodziewałem się tego, szczególnie kiedy w początkowej fazie wyścigu byłem rozgoryczony z powodu opon. Jednak powiedziałem sobie by zachować spokój i czekać i wtedy zacząłem radzić sobie naprawdę dobrze. To był niewiarygodny wyścig! Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, o tyle bardziej że nie spodziewałem się takiego rezultatu."

Toni Elias: "Dla mnie był to wyjątkowo trudny dzień. Mieliśmy ciągłe, uporczywe kłopoty podczas sesji "warm – up" i nie potrafiliśmy znaleźć ich przyczyny."

Dla kolegi z zespołu Marco – Toni-ego Elias-a, cały weekend Grand Prix okazał się być ciężki i trudny. Po tym jak startował z 16-tej pozycji, wyścig ukończył na 9-tym miejscu.

Wszystkie dni Grand Prix Francji przebiegły pod znakiem złej pogody. Stale kłębiące się nad torem Le Mans chmury były przyczyną ogłoszenia wyścigu jako "wet race". Dla kierowców decyzja ta oznaczała możliwość zmiany motocykli w połowie dystansu, jednak w praktyce wyścig przebiegł po suchym asfalcie, nie licząc kilku kropel podczas okrążenia "slow – up" (pod koniec wyścigu).

Carlo Merlini (koordynator zespołu): "To fantastyczne uczucie być członkiem jednego z najlepszych zespołów MotoGP w tak ekscytującym sezonie."

Kolejne zwycięstwo Marco Melandri, odniesione w wyjątkowo istotnym dla niego sezonie, pozwoliło kierowcy Fortuna Honda – w klasyfikacji generalnej mistrzostw – zrównać się punktami, na 2-giej pozycji z Loris-em Capirissi-m. Sytuacja w tabeli daje pewność zaciętej rywalizacji, ponieważ aż 3-ech kierowców dzieli mniej niż 10 punktów od lidera – Nicky Hayden-a.

Wyścig na torze Mugello – Grand Prix Włoch będzie kolejną rundą serialu MotoGP. Wyścig odbędzie się w dniach 2 – 4 czerwca 2006r.

Grand Prix Francji 2006
– klasyfikacja generalna wyścigu

1. Marco Melandri
2. Loris Capirossi
3. Daniel Pedrosa
4. Casey Stoner
5. Nicky Hayden
6. Colin Edwards
7. Makoto Tamada
8. Sete Gibernau
9. Toni Elias

Klasyfikacja generalna kierowców MotoGP
– po Grand Prix Francji 2006

1. Nicky Hayden 83 pkt.
2. Marco Melandri 79 pkt.
3. Loris Capirossi 79 pkt.
4. Daniel Pedrosa 73 pkt.
5. Casey Stoner 65 pkt.
6. Colin Edwards 45 pkt.
7. Toni Elias 44 pkt.
8. Valentino Rossi 40 pkt.

Klasyfikacja generalna konstruktorów MotoGP
– po Grand Prix Francji 2006

1. Repsol Honda Team 156 pkt.
2. Fortuna Honda 123 pkt.
3. Ducati Marlboro Team 112 pkt.
4. Camel Yamaha Team 85 pkt.
5. Honda LCR 65 pkt.
6. Kawasaki Racing Team 40 pkt.
7. Rizla Suzuki MotoGP 40 pkt.
8. Konica Minolta Honda 33 pkt.
9. Team Roberts 20 pkt.
10. Tech 3 Yamaha 20 pkt.
11. Pramac D'Antin MotoGP 6 pkt.

hastagi na stronie:

#glo5 com

Authors

Related posts

Top