Castrol Rankings: Fernando Alonso w pierwszej 10., sukces Oleksowicza

Fernando Alonso awansował do pierwszej dziesiątki Castrol Rankings w tygodniu, w którym nie startował w żadnym wyścigu. Powodem przesunięcia Hiszpana z pozycji 11 na 9 był spadek dwóch amerykańskich kierowców IndyCar, Ryana Briscoe i Scotta Dixona, wskutek ich słabych wyników w rundzie rozegranej w Toronto.


Alonso, który skorzystał ze straty miejsc przez Amerykanów, ma teraz przed sobą mistrza formuły IndyCar, Dario Franchittiego. Ten szkocki kierowca włoskiego pochodzenia nie zdołał powtórzyć w Toronto ubiegłorocznego zwycięstwa i stracił w Castrol Rankings jedno miejsce. Wyprzedza go Fin Mikko Hirvonen startujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata we wspieranym przez Castrol zespole fabrycznym Ford.


Na czele Castrol Rankings już od 17 tygodni utrzymuje się Sebastian Vettel z zespołu Formuły 1 Red Bull, ale w najbliższy weekend, podczas Grand Prix Niemiec, czeka go trudna obrona prowadzenia przed zajmującym drugie miejsce Lewisem Hamiltonem z McLarena.


Wielki awans na liście najlepszych kierowców świata zanotował portugalski kierowca reprezentujący Peugeota Bruno Magalhaes (161), który osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, wygrywając Rajd Azorów będący rundą IRC (Intercontinental Rally Challenge), co przesunęło go w Castrol Rankings o 82 miejsca w górę. Jan Kopecky ze Škody (96), będąc na prowadzeniu, miał wypadek na ostatnim odcinku specjalnym tego rajdu, nie ukończył go i w efekcie stracił aż 20 pozycji, co jest największym spadkiem w pierwszej setce rankingu.


Szesnaste miejsce Roberta Kubicy w tym tygodniu nie uległo zmianie, ale możliwe, że ta lokata poprawi się lub pogorszy po Grand Prix Niemiec Formuły 1, które odbędzie się w najbliższy weekend. Inni polscy kierowcy zanotowali ostatnio kilka znacznych przesunięć w Castrol Rankings. Kierowca rajdowy Maciej Oleksowicz z zespołu Castrol TRW Motointegrator po dobrym wyniku w Rajdzie Polski oraz przede wszystkim 10 m. w klasyfikacji generalnej Rajdu Ypres w Belgii awansował w ostatnim tygodniu czerwca aż o 644 pozycje, z miejsca 1791 na 1147, najlepsze w swoich dotychczasowych notowaniach. Aktualnie Oleksowicz zajmuje w Castrol Rankings 1155 miejsce.


Konsekwentny postęp na liście pokazuje też Natalia Kowalska, 21-letnia zawodniczka Formuły 2, która jeszcze w maju nie mieściła się w pierwszym tysiącu kierowców świata, a w kolejnych tygodniach awansowała na miejsca m.in. 907, 779 i 678, by obecnie, po zyskaniu ponad 400 pozycji, zajmować miejsce 594. Kierowca Rajdowy Michał Sołowow, aktualny lider Rajdowych Mistrzostw Polski, trzeci w punktacji Rajdowych Mistrzostw Europy, już od września 2009 r. plasuje się w Castrol Rankings w okoliach 600 pozycji. W bieżącym tygodniu, po zajęciu 8 miejsca w Rajdzie Ypres, Sołowow otrzymał w rankingu miejsce 527, awansując o 4 oczka. Krzysztof Hołowczyc zyskał ostatnio 12 miejsc i notowany jest na pozycji 893.


W rozegranej ostatnio rundzie WTCC (Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych) w Brands Hatch (Anglia), złożonej z dwóch wyścigów, po jednym zwycięstwie zapisali na swoim koncie lider klasyfikacji Yvan Muller (74) oraz Andy Priaulx (72), czemu obydwaj zawdzięczają awans o 2 miejsca.


O Castrol Rankings: Dzięki swej innowacyjnej postawie, kompetencjom technologicznym i zdolnościom analitycznym Castrol od ponad 100 lat zapewnia rekordowe osiągi sportowcom rywalizującym na lądzie, na wodzie i w powietrzu. Korzystając z tego samego doświadczenia i pasji, które wkłada w swoją działalność w dziedzinie rozwijania nowatorskich olejów, Castrol stworzył, we współpracy z czołowym portalem internetowym autosport.com, Castrol Rankings. Jest to zestaw list rankingowych, opracowywanych z użyciem profesjonalnych narzędzi analitycznych i nowoczesnych technologii, służących do pomiaru osiągnięć ponad 2000 zawodników, startujących we wszystkich rundach rajdów i wyścigów rozgrywanych corocznie w 47 głównych dyscyplinach sportów motorowych.


Castrol uruchomił swoje rankingi w tej dziedzinie wkrótce po swoim pierwszym pierwszym projekcie tego typu – rankingach piłkarskich. System, na bieżąco aktualizowany, uwzględnia wyniki uzyskiwane przez kierowców w okresie ostatnich 12 miesięcy. Efektem jest dynamiczne i wiarygodne porównanie najlepszych kierowców na świecie. Obojętnie, czy interesuje cię Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC, NASCAR, czy IndyCar, możesz w każdej chwili porównać swoich faworytów z ich konkurentami, otrzymując aktualizowaną co tydzień, definitywną odpowiedź na pytanie: „Kto jest najlepszym kierowcą świata?”


Kompletne Castrol Rankings, rejestracja i opcja otrzymywania cotygodniowych aktualizacji na naszej stronie: www.castroldriverrankings.com

Authors

Related posts

Top